Kierowcy Renault zaliczają kolejny udany występ w kwalifikacjach

Daniel Ricciardo - Renault F1 Team / © Renault Sport

Kierowcy zespołu Renault kolejny raz zaliczyli udany występ w kwalifikacjach, gdzie Daniel Ricciardo uplasował się na piątej lokacie, a jego partner z ekipy, Esteban Ocon, ukończył zmagania na siódmym miejscu.

Francuski team kontynuuje dobrą passę z ostatnich miesięcy dążąc do utrzymania na koniec sezonu trzeciego miejsca w klasyfikacji konstruktorów, w której obecnie wyprzedzają minimalnie stajnie z Woking i Silverstone.

Zarówno Australijczyk, jak i Francuz są przekonani, że dobry wynik z sesji kwalifikacyjnej przełoży się na solidną zdobycz punktową w jutrzejszym wyścigu o GP Turcji.

„Myślałem, że wczorajsza sytuacja na torze była wyjątkowa, ale byłem w błędzie. Dzisiaj doświadczyliśmy totalnego szaleństwa. To były zdecydowanie najbardziej ekstremalne warunki, jakie kiedykolwiek widział świat Formuły 1. Jazda była tak nieprzewidywalna, że porównałbym ją do driftu” – przyznał Daniel Ricciardo

„Biorąc pod uwagę warunki, to piąte miejsce jest świetnym wynikiem. Jutrzejszy wyścig będzie bardzo ciekawy, bez względu na to, czy pogoda ponownie storpeduje rywalizację. Jestem przekonany, że mamy duży potencjał na wywiezienie z Turcji sporych punktów” – zakończył.

W podobnym tonie wypowiedział się również Esteban Ocon.

„Rywalizacja w takich warunkach była bardzo trudna. To była chyba najtrudniejsza sytuacja, z jaką musiałem się zmierzyć w trakcie mojej kariery. Jestem świadomy, że dziś wszyscy płynęliśmy na tej samej łodzi, a ja starałem się wycisnąć z mojego bolidu totalne maksimum” – stwierdził Francuz.

„Uważam, że wraz z zespołem w dobrym stylu przebrnęliśmy przez pierwsze dwa segmenty kwalifikacji, pomimo podjęcia błędnej decyzji w kwestii doboru ogumienia. Zaczęliśmy jazdę na oponach przejściowych zamiast od razu zdecydować się na założenie pełnych deszczówek.”

„Był dziś potencjał na lepszy wynik, ale ostatecznie wyruszę jutro do wyścigu z siódmego pola. Jutro będzie jednak wiele możliwości do poprawy, zwłaszcza, że nie znamy jeszcze dokładnej pogody. Czeka nas długi i mam nadzieję, szczęśliwy dla mnie wyścig” – podsumował Francuz.

 

Image: © Renault Sport