Kierowcy zespołu Mercedes pod wrażeniem osiągów Ferrari

Carlos Sainz - Scuderia Ferrari / © Scuderia Ferrari

Zespół Ferrari zaskoczył w drugiej sesji treningowej, kiedy kierowcy włoskiej ekipy odnotowali dwa najlepsze czasy przed Grand Prix Monako. Zarówno Lewis Hamilton, jak i Valtteri Bottas byli pod wrażeniem osiągów Scuderii.

„Ferrari jest naprawdę mocne” - skomentował Hamilton, który w popołudniowej sesji był trzeci. „To zaskakujące, że poprawili się aż tak, ale to wspaniale, będzie bardziej konkurencyjnie.”

„Ferrari z jakiegoś powodu bardzo szybko osiąga właściwą temperaturę opon. Podobnie jak ma to miejsce w przypadku Red Bulla.”

Brytyjczyk zapytany, czy wierzy, że Ferrari będzie w ten weekend poważnym rywalem, odpowiedział: „Widzę to samo co wy. Generalnie koncentruję się tylko na swojej pracy, ale właśnie na to wygląda.”

Choć bolid zespołu Mercedes prezentuje się dobrze, zdaniem Hamiltona w sesji kwalifikacyjnej może być ciasno, biorąc pod uwagę formę Red Bulla i Ferrari.

„Samochód wygląda dobrze” - kontynuował. „Poczyniliśmy kilka solidnych kroków, jeśli chodzi o balans bolidu. Ogólnie jestem zadowolony. Pojawiły się u mnie pewne zmiany. W kwalifikacjach będzie ciasno.”

Podobnego zdania był Valtteri Bottas: „Ferrari jest bardzo szybkie, podobnie jak Red Bull. W ten weekend walka rozegra się nie tylko pomiędzy dwiema ekipami.”

Fiński zawodnik nie był jednak do końca zadowolony z osiągów podczas obu sesji treningowych na w torze Monte Carlo. Przed zespołem jeszcze wiele pracy nad W12.

„Wciąż brakuje mi trochę w przedniej części bolidu” - tłumaczył Bottas. „Podobne problemy mieliśmy na innych torach w środku zakrętów, a tutaj są prawie same wolne zakręty. Jeśli brakuje ci czucia na przedniej osi, wtedy tracisz sporo czasu na okrążeniu.”

„Ponadto samochód jest dość sztywny w zakrętach, co jest irytujące. Będziemy musieli się temu przyjrzeć.”