Kimi Raikkonen z COVID-19. Robert Kubica zastąpi go podczas GP Holandii

Kimi Raikkonen z COVID-19. Robert Kubica zastąpi go podczas GP Holandii

Robert Kubica zastąpi chorego na COVID-19 Kimiego Raikkonena podczas pozostałej części weekendu wyścigowego GP Holandii.

W sobotni poranek zespół Alfa Romeo Racing Orlen poinformował, że Kimi Raikkonen otrzymał pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa SARS-CoV-2. Choć Fin uczestniczył w piątkowych treningach, tak obecnie znajduje się w samoizolacji w hotelu.

„Kimi nie wykazuje żadnych objawów i jest w dobrym nastroju” – zakomunikował zespół Alfa Romeo Racing Orlen.

„Natychmiast poddał się izolacji w swoim hotelu. Zespół życzy mu szybkiego powrotu do zdrowia”.

Ekipa Alfy Romeo poinformowała jednocześnie, że żaden z pozostałych członków zespołu nie jest chory, w związku z czym Kimiego Raikkonena będzie mógł zastąpić pełniący obowiązki kierowcy rezerwowego Robert Kubica.

„Kierowca rezerwowy Alfa Romeo Racing Orlen, Robert Kubica, będzie rywalizować w ten weekend podczas Grand Prix Holandii. Robert, startujący samochodem z numerem 88, zastąpi Kimiego Raikkonena, który otrzymał pozytywny wynik na obecność COVID-19” – czytamy w oświadczeniu zespołu.

„Robert jest kierowcą rezerwowym Alfa Romeo Racing Orlen od początku sezonu 2020 i prowadził samochód C41 w trzech sesjach treningowych w tym roku. Mając na swoim koniec 97 startów w Formule 1 i doświadczenie z maszynami Formuły 1 z 2021 roku, będzie gotowy do działania i da siebie wszystko dla zespołu”.

Robert Kubica po raz ostatni ścigał się w Formule 1 podczas finałowej rundy sezonu 2019, kiedy to rozstawał się z zespołem Williams Racing. W kolejnych miesiącach uczestniczył m.in. w wyścigach serii DTM, kilku treningach F1, jak i w wyścigach długodystansowych, w tym Le Mans 24H.

Zespół Alfa Romeo Racing na razie nie wie, jak będzie wyglądać sytuacja podczas przyszłotygodniowego GP Włoch. Wszystko zależy od stanu zdrowia Kimiego Raikkonena i jego kolejnych testów na obecność koronawirusa.

Image: © Alfa Romeo Racing Orlen