Klien: Vettel musi zdominować Strolla, aby móc kontynuować karierę w F1

Sebastian Vettel i Lance Stroll - Aston Martin F1 Team / © Aston Martin F1 Team

Według Christiana Kliena, Sebastian Vettel musi jak najszybciej udowodnić swoją przewagę nad młodszym partnerem z ekipy, Lance’em Strollem, a jeśli tego nie zrobi, zakończy swoją karierę w Formule 1.

O przyszłości niemieckiego kierowcy spekulowało się przez wiele miesięcy. Kiedy w maju ubiegłego roku ogłoszono jego rozbrat ze stajnią z Maranello, a potem podpisanie kontraktu z Astonem Martinem, pewne było jedno – dla Vettela będzie to ostatnia szansa na zrehabilitowanie się po nieudanych występach w Ferrari.

Jedną z psychicznych bolączek Niemca okazał się jego partner, Charles Leclerc, niezwykle utalentowany, szybki i młody kierowca. W sezonie 2020 Monakijczyk wygrał w cuglach wyścig o fotel lidera ekipy, co wytworzyło niezdrową i bardzo napiętą relację pomiędzy nowym a abdykującym królem tifosi.

Christian Klien uważa, że jednym ze słabych punktów Vettela jest rywalizacja z równie silnym partnerem zespołowym. Jego zdaniem Niemiec może w tym roku ponownie znaleźć się w sytuacji, gdzie będzie musiał walczyć o pozycję lidera, tym razem z Lance’em Strollem, który w ubiegłym roku pokazał się z bardzo dobrej strony.

„Sebastian musi utrzymać Strolla pod pełną kontrolą” – powiedział Klien.

„Vettel zawsze miewał problemy natury psychologicznej, kiedy jego partnerami byli szybcy kierowcy, tacy jak Daniel Ricciardo, czy Charles Leclerc.”

Jeśli nie uda mu się zdominować Lance'a, jego kariera w Formule 1 szybko się zakończy – podsumował.

Szef zespołu, Otmar Szafnauer zapewnia natomiast, że charakterystyka bolidu AMR21 będzie idealnie komponowała się ze stylem jazdy zawodnika z Heppenheim.

„Zawsze staramy się tworzyć konstrukcję o dobrej stabilności, aby sprostać wymaganiom danego kierowcy.”

„Każdy kierowca, który ścigał się dla nas, chciał mieć samochód wyścigowy z solidnym tyłem. Postaramy się zrobić to samo dla Sebastiana.”

„Wszyscy wiedzą, że Seb jest jednym z najlepszych kierowców w historii, jeśli chodzi o techniczne podejście.”

Image: © Aston Martin F1 Team