Kolejne wzmocnienia w zespole Lawerence’a Strolla

Sebastian Vettel - Aston Martn Cognizant F1 Team / © Aston Martin F1 Team

Ekipa Astona Martina ogłosiła, że dotychczasowy szef aerodynamiki w Mercedesie, Eric Blandin, dołączy do ich składu na przestrzeni przyszłorocznej kampanii.

Zespół zarządzany przez Lawerence’a Strolla cały czas przechodzi przez okres poważnej restrukturyzacji, która objęła dotychczas m.in. zatrudnienie Dana Fallowsa, który przez 15 lat związany był z Red Bullem, gdzie stał na czele działu aerodynamiki. Kolejnym dużym nazwiskiem jest również Luca Furbatto z Alfy Romeo, który ma wkrótce dołączyć do działu technicznego AM.

Dziś natomiast potwierdzono transfer Erica Blandina, który od 2011 roku jest ważną postacią dla Mercedesa, gdyż kieruje on pracami dotyczącymi aerodynamiki. Początek jego kariery na najwyższym szczeblu sportów motorowych datowany jest na 2002 rok, a na przestrzeni tych lat miał on możliwość pracy w takich drużynach jak – Ferrari, Red Bull i Jaguar.

Według dotychczasowych spekulacji Blandin dołączy do nowego pracodawcy w drugiej połowie przyszłego roku, co jest uwarunkowane jego umową z Mercedesem i odbyciem wymaganego urlopu, który stał się już tradycją przy zmianie barw zespołowych.

„Możemy potwierdzić, że Eric w przyszłym roku rozpocznie pracę w Aston Martin Cognizant F1 Team. Dokładna data jego przenosin nie jest jeszcze znana. Jego przejście z Mercedesa do naszego zespołu odbędzie się natomiast na polubownych warunkach” - czytamy w oficjalnym oświadczeniu.

„Nasz proces rekrutacji nie zwolnił tempa, ale jeżeli zatrudniamy osoby, które nie pracowały dotychczas na żadnym wysokim stanowisku, to nie czujemy potrzeby, aby oficjalnie o tym mówić. W tym roku zatrudniliśmy już 150 osób i nie zamierzamy na tym poprzestać” - dodał Otmar Szafnauer.

„Jeżeli chcemy walczyć o mistrzostwo świata za cztery lata, to oczywiście potrzebujemy odpowiednich zasobów ludzkich, odpowiedniej infrastruktury, nowoczesnego tunelu aerodynamicznego, czyli aspektów, które posiadają wszystkie topowe zespoły. Jesteśmy więc na odpowiedniej trajektorii, aby osiągnąć nasz cel.”

Image: © Aston Martin F1 Team