Kolejne zespoły potwierdzają udział w WEC w sezonie 2021. Montoya w DragonSpeed

United Autosports / © United Autosports

Jota Sport, United Autosports i TDS Racing to zespoły, które potwierdziły udział w Długodystansowych Mistrzostwach Świata w sezonie 2021.

Richard Dean z United Autosports przyznał, że priorytetem dla zespołu jest wystawienie dwóch samochodów w mistrzostwach WEC na przyszły sezon. Aktualnie trwają dyskusje nad realizacją tego programu. Zespół ma zamiar kontynuować programy LMP2, LMP3 w ELMS i Michelin Le Mans Cup.

Jota Sport to kolejny zespół, który ma w planach wystawienie dwóch samochodów na przyszły sezon. Sam Hignett przyznał, że istnieje duże prawdopodobieństwo rywalizacji w Europejskiej Serii Le Mans w klasie LMP2. Niewykluczony jest również udział w Azjatyckiej Serii Le Mans.

TDS Racing to skład, który prawdopodobnie weźmie udział w rywalizacji w 2021 roku. Francuski zespół ma nie tylko wspierać Racing Team Netherland, ale możliwe jest również wystawienie własnego samochodu.

Sezon WEC zakończył się dopiero w sobotę, więc możemy się spodziewać wielu ogłoszeń dotyczących zmian w stawce. Wiele zespołów ogłosiło już swoje programy, m.in. Inter Europol Competition, czy DragonSpeed, który wraca do mistrzostw Endurance. Samochód amerykańskiego składu poprowadzi słynny Juan Pablo Montoya.

"Jestem naprawdę podekscytowany, że dołączę do DragonSpeed w całym sezonie WEC" - powiedział Juan Pablo Montoya. "Zdobyłem z nimi niesamowite doświadczenie w tym roku w Le Mans i nie mogę się doczekać ponownego ścigania się na tak wielu klasycznych obiektach z tak wspaniałą grupą ludzi."

Szef zespołu DragonSpeed, Elton Julian, dodał: "Jestem bardzo zadowolony, mogąc ogłosić to na długo przed następnym sezonem. Ponowna współpraca Henrika i Bena oraz dodanie do tego równania niezwykle utalentowanych i doświadczonych rąk Juana daje mi ogromne zaufanie do naszego potencjału, nie tylko w walce o tytuły w naszej klasie, ale także o pozyskiwanie wysokich miejsc w ogólnych wynikach, gdy nowa najwyższa klasa stanie na nogi."

Potwierdzają się informacje, że różnica pomiędzy budżetem WEC LMP2 a budżetem ELMS LMP2 ma wynosić tylko 10%. Możliwe jest więc dołączenia wielu ekip do mistrzostw świata, ponieważ dają one gwarantowane miejsce w słynnym wyścigu 24 Hours of Le Mans.

Image: © United Autosports