Kolejny fatalny weekend dla zespołu Haas. Kierowcy skupiają się już na sezonie 2020

Weekend w Meksyku zdaniem kierowców i szefa zespołu miał być od początku do końca trudny dla całego zespołu Haas. Tak też również było. Kierowcy amerykańskiego zespołu zakończyli niedzielne zmagania w dolnych rejonach stawki, prezentując bardzo słabe tempo przez cały wyścig.

Zdaniem Romaina Grosjena weekend w Mexico City to jedna wielka porażka. Francuz uważa również, że zespół powinien nadal szukać przyczyn tegorocznej słabej dyspozycji.

„To był niesamowicie ciężki weekend’’ - powiedział Romain Grosjean.

„Nic nie działało od samego początku tak, jak powinno. Miałem problemy z oponami i trzymaniem odpowiedniego tempa. To był koszmarny wyścig i chce o nim zapomnieć”.

„Jestem zdania, że zespół powinien jeszcze zagłębić się w temat naszej tegorocznej słabej dyspozycji. Musimy mieć więcej danych dotyczących bieżącego sezonu, aby wyeliminować ten problem w przyszłości. Mam nadzieje, że nasza przyszłoroczna konstrukcja będzie o wiele lepsza i pozwoli nam rywalizować o solidne punkty każdego weekendu” - zakończył Francuz.

Zupełnie w innym nastroju wypowiadał się po wyścigu Kevin Magnussen, który ukończył wyścig na piętnastym miejscu. Zdaniem duńskiego kierowcy zespół wykonał dobrą robotę pod kątem strategii, a wynik uzyskany w niedzielę to było maksimum, co można było wyciągnąć z bolidu.

„Myślę, że wykonaliśmy dobrą robotę” - powiedział Kevin Magnussen.

„Wiele zespołów planowało przejechać wyścig na dwa postoje. Nam udało się przejechać dystans z jednym postojem, co jest optymistyczną informacją. Mimo tego miałem spore problemy z tempem wyścigowym i utrzymaniem opon w dobrym stanie”.

„Od samego początku podróżowałem z uszkodzonym bolidem, który uległ uszkodzeniu podczas walki z Kimim Raikkonenem. Biorąc pod uwagę nasze wady, uszkodzenie bolidu to maksimum, co mogłem wycisnąć z mojego bolidu w niedzielę. Liczę, że w Austin nasze tempo będzie wyglądało zupełnie inaczej” - podsumował Kevin Magnussen.