Kubica, Deletraz i Colombo z pozytywnymi odczuciami po testach w Le Mans

Prema Orlen Team #9 / © Prema Orlen Team

Zespół Prema Orlen Team zakończył przygotowania do 24-godzinnego wyścigu Le Mans i mimo kilku problemów, jest gotowy na rywalizację na Circuit de la Sarthe w przyszły weekend.

Robert Kubica i Louis Deletraz od pierwszych chwil na pętli w Le Mans pracowali nad ustawieniami auta Oraca 07-Gibson oznaczonego numerem #9, natomiast Lorenzo Colombo mógł skupić się na debiucie na wymagającej, ponad trzynastokilometrowej pętli.

Ostatecznie kierowcy Premy zakończyli obie sesje na dziewiątych lokatach w klasie LMP2, choć nie zdołali pokonać żadnego okrążenia kwalifikacyjnego, aby sprawdzić prawdziwe tempo samochodu.

„Jak zawsze, Prolog w Le Mans to ważny dzień. Mieliśmy szczęście, jeśli chodzi o warunki atmosferyczne, więc udało nam się przejechać sesje na suchej nawierzchni” – powiedział Robert Kubica.

„To był dobry dzień, chociaż napotkaliśmy kilka problemów, które uniemożliwiły nam ukończenie pełnego programu. Musimy się z nimi zmierzyć i spróbować je rozwiązać, a następnie przeanalizować dane. Koniec końców, lepiej zmagać się z awariami teraz niż podczas weekendu wyścigowego.”

„Trudno także będzie zrozumieć, jak zmieni się tor. Wyścig jest długi i musimy o tym pamiętać. Musimy być skoncentrowani i dalej pracować.”

„Wiele przejechanych kilometrów i wiele okrążeń, które są ważne podczas weekendu. Uważam, że wiele się nauczyliśmy” – przyznał Louis Deletraz.

„To będzie kilka długich dni przed startem wyścigu, więc musimy być skoncentrowani, dobrze wypocząć i być gotowymi.”

Lorenzo Colombo, dodał „To wyjątkowe miejsce. Udział w 24-godzinnym wyścigu Le Mans to niesamowite przeżycie i od razu znalazłem całkiem niezłą chemię, jeśli chodzi o tor.”

„Samochód spisywał się dobrze, ponieważ Robert i Louis pracowali nad nim, zanim wskoczyłem do kokpitu.”

„Udało mi się przejechać czyste okrążenie dopiero późnym popołudniem. Przy tak dużym natężeniu ruchu są części toru, w których możesz zrobić dużą różnicę.”

„Wraz z Robertem i Louisem zgadzamy się, jeśli chodzi o tempo, więc zobaczymy, jak daleko zajdziemy.”

Image: © Prema Orlen Team