Kubica gotowy do objęcia fotela wyścigowego w Williamsie po odejściu Strolla

Kubica gotowy do objęcia fotela wyścigowego w Williamsie po odejściu Strolla

Robert Kubica, testowy i rezerwowy kierowca zespołu Williams przyznał, że jest gotowy do zastąpienia Lance'a Strolla, jeśli ten opuści ekipę i przejdzie do Force India w trakcie trwania sezonu.

Tuż przed rozpoczęciem Grand Prix Belgii na torze Spa-Francorchamps, konsorcjum Lawrence'a Strolla przejęło zespół Force India, który od belgijskiej rundy startuje pod nazwą Racing Point Force India. Pojawiły się sugestie, że jeszcze w tym sezonie może zmienić się skład ekipy z Silverstone, do której trafi Lance Stroll, jednak sam kierowca nie potwierdził tych doniesień.

Cóż, nic nie jest zagwarantowane - powiedział Stroll, jednak dodał: Zobaczymy, co mój ojciec postanowi dalej. To miły facet i mam nadzieję, że mnie zabierze.

W przypadku przejścia młodego Kanadyjczyka do zespołu Racing Point Force India, Williams może skorzystać z usług Roberta Kubicy, jeśli zajdzie taka potrzeba.

Czuję się gotowy, ponieważ inaczej nie podpisałbym kontraktu z Williamsem na ten rok - przyznał w rozmowie z serwisem Autosport Robert Kubica.

Na moim biurku jest: "Musisz być ciągle gotowy i na wypadek, gdyby coś się wydarzyło, musisz przyspieszyć".

Oczywiście nie jest łatwe, gdy musisz jeździć w czołówce w środku sezonu. Mimo, że mam pewne możliwości prowadzenia samochodu, nadal brakuje ci doświadczenia, ale musisz to zrobić.

Uważam również, że kiedy Williams zgodził się na moją rolę w zespole, nie mieli wątpliwości, że mogę to zrobić.

To co obecnie się dzieje i wiele pojawiających się spekulacji nie wpływa na mnie. Wykonuję swoją pracę, a co przyniesie przyszłość, zobaczymy - dodał Polak.