Kubica i PKN Orlen kontynuują współpracę z zespołem Alfa Romeo Racing Orlen

Robert Kubica - Alfa Romeo Racing Orlen / © Alfa Romeo Racing Orlen / DPPI

Robert Kubica oraz PKN Orlen pozostaną w Formule 1 na przyszłoroczną kampanię wyścigową i będą kontynuować współpracę z zespołem Alfa Romeo Racing Orlen.

Polak wraz z firmą paliwową dołączył do szwajcarskiego składu z początkiem sezonu 2020, zapewniając wsparcie Kimiemu Raikkonenowi oraz Antonio Giovinazziemu i pełnił obowiązki kierowcy testowego i rezerwowego, a także wziął udział w kilku piątkowych treningach.

Podczas obecnej kampanii wyścigowej Kubica miał okazję zmierzyć się także z etatowymi kierowcami i zastąpił Raikkonena w rywalizacji na torach Zandvoort oraz na Monzy, po pozytywnym wyniku Fina na obecność Covid-19, kończąc oba wyścigi odpowiednio na piętnastej i czternastej lokacie.

W przyszłym sezonie Formuły 1 Polak nadal będzie pełnił rolę kierowcy testowego oraz rezerwowego i weźmie udział w czterech piątkowych sesjach treningowych, a także przedsezonowych testach, jednak nie potwierdzono w jakim wymiarze czasu.

Marka PKN Orlen natomiast nadal będzie eksponowana na sekcjach bocznych bolidów, tylnym i przednim skrzydle, obręczy halo i lusterkach. Będzie także widoczna na kombinezonach – na klatce piersiowej i plecach oraz w trzech miejscach na kaskach kierowców. Logo znajdzie się również na odzieży mechaników i personelu zespołu, a także na transporterach, we wnętrzu garażu i motorhome.

„Cieszę się, że Orlen pozostaje partnerem zespołu Alfa Romeo Racing Orlen na kolejny sezon. Dzięki temu Polska jest obecna w królowej motorsportu. Nadchodzący rok będzie dużym wyzwaniem dla zespołu i mam nadzieję, że dostarczy wielu emocji kibicom Formuły 1” – powiedział Robert Kubica.

Polak w sezonie 2021 z powodzeniem startował również w rywalizacji długodystansowej, zdobywając z Louisem Deletrazem i Yifey Ye mistrzowski tytuł w Europejskiej Serii Le Mans oraz o krok był od zwycięstwa w klasie LMP2 w 24-godzinnym wyścigu Le Mans.

W kampanii 2022 Kubica ponownie będzie dzielił prototyp LMP2 w wyścigach wytrzymałościowych, jednak nie potwierdził, czy weźmie udział w Długodystansowych Mistrzostwach Świata, czy ponownie stanie na polach startowych Europejskiej Serii Le Mans.

Image: © Alfa Romeo Racing Orlen / DPPI