Kubica i Sirotkin pojawią się w fabryce Williamsa w tym tygodniu?

Kubica i Sirotkin pojawią się w fabryce Williamsa w tym tygodniu?

Jak podaje serwis BBC Sport, Robert Kubica ma pojawić się w tym tygodniu w fabryce Williamsa aby testować w symulatorze zespołu. Podobny test przejdzie Sergey Sirotkin. 

Po zakończeniu sezonu obaj kierowcy brali udział w sesji testowej Pirelli wraz z Williamsem. Zarówno Kubica, jak i Sirotkin brani są pod uwagę do roli etatowych kierowców.

Bardzo dużo udowodniłem samemu sobie i dzięki wielu rzeczom zyskałem mnóstwo pewności siebie. Uzyskałem pozytywne odpowiedzi, ale decyzja nie leży po mojej stronie - mówił Polak w odniesieniu do testów w Abu Zabi.

Oczywiście, kiedy jesteś tak blisko, byłoby miło, ale nigdy nic nie wiadomo. Chcę żyć z dnia na dzień, nadal trenuję, przygotowuję się, w razie gdybym otrzymał szansę.

Jak sam przyznaje nadal potrzebuje czasu aby dostosować się do nowych standardów samochodu F1, zwłaszcza po tak długiej nieobecności.

Są rzeczy, które wymagają czasu, ponieważ po raz ostatni prowadziłem samochód F1 sześć lat temu, a F1 uległa dużym zmianom. Trzeba zdobyć wiedzę aby móc wydobyć maksimum z samochodu, ale nauczyłem się wiele, a moja pewność wyraźnie wzrosła - kontynuował Polak, który wie, że nadal może ścigać się w F1 na wysokim poziomie.

Nie mogę być w stu procentach pewnym bo nikt nie jest, ale mogę mieć pewność i właśnie tego uczucia poszukiwałem oraz przekonania, że mogę to zrobić, co jest najważniejsze.

Sytuacja nie jest prosta z moimi ograniczeniami, ale szczerze mówiąc pojawiło się wiele pytań o nie oraz formę i powinniśmy ostatecznie zgodzić się - ponieważ to pokazałem - chociaż mam ograniczenia, pod względem sprawności jestem gotowy i w rezultacie nigdy nie byłem w tak dobrej formie jak teraz.

Oczywiście trzeba pracować ciężej ze względu na ograniczenia. Muszę przygotować moje ciało oraz siłę psychiczną lepiej oraz w inny sposób, ale to część mojego życia.

Podczas testów tempo wyścigowe Kubicy okazało się zachęcające, lecz źródła zbliżone do całej sytuacji zasugerowały, że Williams był także pod wrażeniem osiągów Sirotkina - podało BBC.

Rosjanin również odwiedzi fabrykę Williamsa, w tym tygodniu. Razem z Robertem przejdą - jak określił to zespół - "podsumowanie testów".

Na liście kandydatów Sirotkin posiada największe wsparcie finansowe, jednak dla ekipy z Grove nie to jest głównym czynnikiem przy podejmowaniu decyzji, a osiągi na torze.