Kubica kontynuuje jazdy na torze Yas Marina w Abu Zabi i ocenę sprawności

Kubica kontynuuje jazdy na torze Yas Marina w Abu Zabi i ocenę sprawności

Robert Kubica kontynuuje pierwszy dzień testowy na torze Yas Marina w Abu Zabi z zespołem Williams, testując opony Pirelli, jak również ocenę przez ekipę z Grove jego możliwości w bolidzie z zakończonego w poprzedni weekend sezonu.

Dla Polaka i zespołu Williams nie jest to jednak pierwszy wspólny test. Ekipa z Grove bardzo pochlebnie wypowiadała się na temat Polaka po jazdach na torach Silverstone i Hungaroring. Przed podjęciem ostatecznej decyzji zespół chciał jednak sprawdzić Kubicę w tegorocznym bolidzie.

Aby zobaczyć postępy Polaka i jak sprawuje się na torze Yas Marina, szef techniczny Paddy Lowe i szef wykonawczy Rob Smedley zostali w Abu Zabi.

Wszyscy widzielismy, jak w przeszłości radził sobie w Formule 1 - jest świetnym kierowcą, bardzo profesjonalnym, bardzo zaangazowanym, entuzjastycznym, bardzo inteligentnym, który jest ekscytującą perspektywą, dlatego mu się przyglądamy - powiedział Paddy Lowe dla Motorsport.com.

Testujemy z Robertem, aby ocenić, czy jego obrażenia będą miały wpływ na jego zdolność do prowadzenia Formuły 1.

Paddy Lowe potwierdził także, że przed testem Roberta doszło do kilku modyfikacji w bolidzie, aby Polak czuł się komfortowo podczas jazd.

Jest kilka zmian, które wprowdzilismy, w tym modyfikacja łopatki zmiany biegów i tak dalej. W rzeczywistości większość kierowców dostraja kierowcnię do swoich preferencji.

Polski kierowca, który z powodu wypadku w 2011 musiał zakończyć swoją przygodę z Formułą 1, jest faworytem do zastąpienia Felipe Massy w zespole Williams od sezonu 2018.