Kubica: Mamy spore problemy na torze w Monako

Kubica: Mamy spore problemy na torze w Monako

Robert Kubica mimo sporych problemów wyraził się optymistycznie na temat swojego powrotu do Monako. Krakowianin podkreśla, że pozostała część weekendu będzie jeszcze cięższa, a to wszystko przez problemy związane ze słabym dociskiem oraz przyczepnością, co jest bardzo istotne na tym torze.

„Pozytywnym zaskoczeniem były dla mnie pierwsze przejechane okrążenia po tak długiej przerwie, które przebiegły bez zbędnych zakłóceń ze strony bolidu. Jednak z czasem, gdy trzeba bardziej naciskać, stopniowo pojawiają się problemy, co nie jest przyjemną sprawą na tym torze. W Monako kluczowa jest siła docisku oraz przyczepność, a my niestety zmagamy się zarówno z brakiem przyczepności, jak i słabą siłą docisku. Przed nami sobotnie kwalifikacje oraz niedzielny wyścig, które będą sporym wyzwaniem” - powiedział Robert Kubica.

Polski kierowca Williamsa podczas pierwszego treningu pod koniec pierwszego sektora stracił przyczepność w tylnej osi, co skutkowało lekkim uderzeniem w bandę.

„W końcówce pierwszego sektora straciłem kontakt z bolidem, który jechał przede mną, co automatycznie odcięło mi docisk i tył stracił przyczepność. Na szczęście nie jechałem w tym momencie z dużą prędkością, co mogłoby się skończyć gorzej zarówno dla mnie, jak i dla mechaników. W ciągu dzisiejszych treningów wielokrotnie miałem problemy z tylną osią, która wiele razy nie zachowywała się tak, jak powinna’’ - podsumował Polak.