Kubica: Monza to bardzo szczególne dla mnie miejsce

Kubica: Monza to bardzo szczególne dla mnie miejsce

Robert Kubica tuż przed pierwszym piątkowym treningiem nie krył swojej radości z powrotu na tor Monza, który jest bardzo szczególnym i wyjątkowym miejscem dla polskiego kierowcy.

Właśnie na tym torze w sezonie 2006 Robert Kubica zdobył swoje pierwsze podium w Formule 1. Kierowca BMW Sauber zajął wówczas trzecie miejsce, co było fantastycznym wynikiem, które zapoczątkowało kolejne sukcesy Polaka w F1.

"Tor Monza jest szczególnym i bardzo szczęśliwym miejscem dla mnie. Właśnie na tym torze stanąłem pierwszy raz na podium w F1. Bardzo cieszę się z faktu, że mogę ponownie tutaj być" - powiedział Robert Kubica.

"Monza jest bardzo fajnym i spektakularnym torem. Obiekt ten charakteryzuje się szybkimi zakrętami oraz ostrymi punktami hamowania, co wymaga od kierowców dużej koncentracji."

Charakterystyka toru Monza oznacza, że będzie to kolejny bardzo ciężki weekend dla całej ekipy z Grove. Robert Kubica jest świadomy, że będzie to kolejna mało konkurencyjna runda, ale swoją szansę na lepszy wynik krakowianin dostrzega w pogodzie, która może spłatać podczas dużego figla.

"Będzie to kolejny bardzo ciężki weekend dla całego naszego zespołu. Jedyne co nam może pomóc to pogoda, która jest mocno niepewna w ten weekend. Tor Monza wymaga bardzo dużej wydajności, której nie posiadamy, co za tym idzie, będziemy mieć w ten weekend spore problemy. Prawdopodobnie różnice w stawce będą mniejsze, ale nasza wydajność i opory aerodynamiczne dadzą o sobie mocno znać."

Polski kierowca zapytany o swoją sytuację dotycząca przyszłego sezonu odpowiedział: "Mam jasną wizję, co jest możliwe, a co nie, jeżeli chodzi o przyszły sezon. Wkrótce zapadną pewne decyzje, a wtedy pojawi się oficjalna informacja, co będę robił, a czego nie będę."

Robert Kubica podczas weekendu we Włoszech będzie korzystał ze starszej specyfikacji swojej jednostki napędowej, która ma już na swoim koncie sześć weekendów wyścigowych.

"Podczas tego weekendu będę korzystał z mojego starego silnika, który ma za sobą sześć weekendów wyścigowych. Sytuacja w tej kwestii również nie wygląda zbyt kolorowo. Dodatkowo nie będzie to najnowsza specyfikacja" - podsumował kierowca Williamsa.