Kubica: Musimy szybko nadrobić stracony czas względem innych zespołów

Kubica: Musimy szybko nadrobić stracony czas względem innych zespołów

Robert Kubica, który oficjalnie pojawił się na torze w Barcelonie dopiero ostatniego dnia, pierwszej tury zimowych testów, twierdzi, że mimo problemów zespołu związanych z budową najnowszego bolidu FW42, atmosfera w zespole jest bardzo dobra oraz czuć ducha wyścigowego zespołu Williamsa z dawniejszych lat.

Polak podczas czwartkowych jazd przejechał dokładnie czterdzieści osiem okrążeń, sprawdzając świeżo dostarczone części, jednak czeka na kolejną turę testów w Barcelonie, aby lepiej poznać nowe auto i odrobić straty do swoich rywali.

"W chwili obecnej sytuacja jest opanowana i mogę śmiało powiedzieć, że jest już dobrze, jednak musimy pamiętać, że do pierwszego wyścigu w Australii pozostało już niewiele czasu, więc musimy szybko nadrobić stracony czas i zaległości, względem innych zespołów" - powiedział Robert Kubica.

"Byłem obecny na torze już przed weekendem i z niecierpliwością czekałem na swoje pierwsze jazdy, w których mógłbym pokonywać kółka z odpowiednim tempem, niestety przez opóźnienia nie było mi to jeszcze dane. Chciałbym oczywiście podziękować całemu zespołowi, który w ostatnich dniach bardzo ciężko pracował, byśmy mogli wyjechać na tor w środę oraz czwartek."

Kubica przyznał po pierwszych jazdach na torze w Montmelo, że bolid nie jest jeszcze w pełni ukończony, a dwanaście okrążeń to zdecydowanie za mały dystans by idealnie wyczuć nowy bolid.

"Nasz bolid nie jest oczywiście wykończony, z każdym kolejnym testem będziemy sprawdzać w nim kolejne nowe elementy, które mam nadzieję, poprawią nasze osiągi. Jestem w tej kwestii optymistycznie nastawiony i czekam niecierpliwie na przyszłotygodniową drugą turę testów, podczas której będziemy mogli spędzić na torze dużo więcej czasu, co pozwoli nam lepiej przygotować się do pierwszego wyścigu sezonu, który zbliża się wielkimi krokami."

"Podczas czwartkowej porannej sesji miałem jedynie dwanaście okrążeń na to, aby wyczuć bolid. W mojej opinii zrobienie tego na tak krótkim dystansie graniczy z cudem, mimo to udało mi się dowiedzieć kilku rzeczy na temat naszej nowej konstrukcji. Jest jednak jeszcze wiele rzeczy, których nie wiemy i mam nadzieję, że w przyszłym tygodniu będziemy bogatsi o tę wiedzę."

Najbliżsi rywale zespołu Williamsa, czyli Toro Rosso oraz Alfa Romeo, poczynili duży skok rozwojowy względem poprzedniego sezonu. Robert Kubica twierdzi jednak, że nie skupia się na postępach rywali, lecz na rozwoju swojego zespołu.

"Trudno nie zauważyć postępów naszych rywali, jednak my skupiamy się na sobie i rozwoju naszej tegorocznej konstrukcji, patrzenie na rywali nie pomoże nam w ulepszeniu bolidu."

"Naszym celem, jest sprawne odbycie reszty dni testowych i przygotowanie się do pierwszego wyścigu i tylko i wyłącznie na tym skupiamy swoją uwagę w tym momencie" - dodał Polak.