Kubica o startach w sezonie 2019: Z całą pewnością sytuacja jest nieco odmienna

Kubica o startach w sezonie 2019: Z całą pewnością sytuacja jest nieco odmienna

Robert Kubica, kierowca testowy i rozwojowy zespoły Williams przyznał, że ma więcej możliwości do rozmów odnośnie startów w sezonie 2019, niż pod koniec 2017, kiedy starał się o powrót do stawki Formuły 1, aby ścigać się w 2018 roku.

Polski kierowca w każdym wywiadzie podkreśla że jego głównym celem w tym momencie jest pełnoprawny powrót do ścigania w F1.

Sytuacja, jeśli chodzi o wolne fotele na sezon 2019 jest dynamiczna, lecz z każdym dniem szanse na angaż poza Williamsem są coraz mniejsze. Na tą chwilę jest kilka dobrych opcji dla Polaka, jednak wszystko powinno wyjaśnić się od dwóch do trzech miesięcy.

Z całą pewnością sytuacja jest nieco odmienna do tej, jaką mieliśmy w 2017 roku - powiedział Robert Kubica. W listopadzie było tylko jedno wolne miejsce, to w Williamsie. Teraz jest ich więcej, jest kilka zespołów, które mogą zmienić swój skład, lub nie. To skomplikowane.

Moim celem jest powrót na pola startowe, do pełnoprawnego ścigania i zobaczymy jak sytuacja się potoczy. Jeśli rozmawiamy o realistycznych rzeczach, to nie ma zbyt wielu zespołów, z którymi mogę toczyć rozmowy. Nie ma tu żadnej magii - dodał Polak.

Przypomnijmy że przed Robertem teraz bardzo pracowite i ważne dni. Najpierw weźmie on udział w testach opon Pirelli na torze Silverstone tuż po zakończeniu weekendu wyścigowego, a potem czeka go udział w testach na Hungaroringu.