Kubica: Pojawiły się nowe możliwości na sezon 2020

Kubica: Pojawiły się nowe możliwości na sezon 2020

Po zakończeniu sezonu 2019 Robert Kubica żegna się z Williamsem, a decyzja o zakończeniu współpracy z tym zespołem zamknęła mu również drogę do pozostania w Formule 1 w przyszłym roku.

Polak poszukuje innej kategorii, w której znów będzie mógł „poczuć radość ze ścigania”. Chce pogodzić starty z rolą kierowcy rezerwowego w którymś z zespołów F1, co dałoby mu szansę na pozostanie w królowej sportów motorowych.

Z jego wypowiedzi po GP Stanów Zjednoczonych można wywnioskować, że ostatnio pojawiły się nowe możliwości, które opóźnią nieco podjęcie ostatecznej decyzji.

"Ostatnio pojawiły się nowe możliwości, więc zobaczymy, czy uda się to pogodzić" - powiedział.

"Przekonamy się, czy będzie to dobry grudzień, relaksujący, bo wydarzy się coś dobrego, ale dopóki nie ma ostatecznej decyzji, muszę być realistą, a podpisów na papierach jeszcze nie ma."

"Być może z jakichś powodów sytuacja skomplikowała się nawet bardziej niż bym chciał, ale to też oznacza, że mam ciekawe opcje."

"Większym problemem byłoby, gdyby sprawy układały się za łatwo. To by oznaczało, że nic się nie dzieje, więc będziemy musieli trochę poczekać."

Polak wie, że mimo fatalnych miesięcy, jakie spędził w Williamsie i swoich mało reprezentatywnych wyników, ludzie w padoku F1 wciąż pamiętają o jego sukcesach, wartości i cenią sobie jego ogromną wiedzę techniczną oraz doświadczenie.

"Pozostaje kwestia tego, jak dużą szansę dostanę, aby przyczynić się do pracy ekipy, w której będę pracował. To bardzo pozytywne, że ludzie wierzą, że mogę wykonać dobrą robotę. Szczególnie po tak rozczarowującym sezonie jak ten" -dodaje Kubica.