Kubica: Potrzebujemy regularności

Kubica: Potrzebujemy regularności

Po znakomitym występie w Niemczech kibice Roberta Kubicy oraz zespołu Williams liczyli na podtrzymanie dobrej passy podczas wyścigu na torze Hungaroring. Pomimo że w kwalifikacjach George Russell pokazał rewelacyjną formę, zajmując 16. pozycję, samochód Roberta Kubicy nie pozwalał mu na walkę o wysokie lokaty.

Polak zakończył swój występ w niedzielnym GP Węgier na 19. pozycji. Po wyścigu natychmiast pojawiły się pytania o porównanie jego wyników z rezultatami osiąganymi przez George’a Russella. Kubica stwierdził, że bardzo dobry wynik jego zespołowego partnera w kwalifikacjach może być początkiem pozytywnego trendu w jego ekipie, zaznaczając jednak, że dalsza część sezonu oznacza także ściganie się na obiektach o zupełnie innej charakterystyce niż dotychczas.

Z pewnością tu George miał znacznie lepszy występ. Nasz pakiet był taki sam, jak w Niemczech, a tam nie wyglądało, jak byśmy zrobili wielki postęp. Inaczej, postęp zrobiliśmy, ale inni też, więc strata wciąż była duża” - powiedział Kubica.

“George zdołał zakwalifikować się przed kilkoma samochodami. Był znacznie bliżej reszty stawki. Mamy nadzieję, że ten trend się utrzyma, choć będzie to wymagało wiele pracy. A po przerwie nadchodzą kompletnie inne tory, więc musimy zaczekać i zobaczyć, czy tam uda się zmniejszyć stratę i utrzymać się bliżej pozostałych, jak George'owi tutaj".

Przed wakacyjną przerwą padły również pytania o próbę podsumowania pierwszej części sezonu 2019 w wykonaniu Roberta Kubicy. Polski kierowca zauważył, że wpływ na obecną formę jego oraz zespołu jest wieloczynnikowy i nie zależy wyłącznie od osiągów samochodu.

“Pierwsza połowa sezonu była skomplikowana, zwłaszcza początek. Jest kilka rzeczy, które musimy naprawić - abstrahując od osiągów bolidu. Kiedy uda się je rozwiązać, wszystko będzie znacznie łatwiejsze. Mam nadzieję, że w końcu się z tym uporamy i w drugiej połowie sezonu będziemy regularni podczas każdego weekendu”.

Stwierdzenie o regularności podczas każdego weekendu nie pojawiło się przypadkowo. Spośród wielu czynników, które zespół musi uwzględnić w planie poprawy osiągów, to właśnie regularność i przewidywalność w prowadzeniu samochodu są kluczowe. Robert wyraźnie to zaznaczył, odpowiadając na pytanie, co on sam może poprawić w swoich startach.

“Zawsze można się poprawić, w każdym aspekcie, ale najważniejsza dla nas jest regularność. Kiedy twój samochód jest powtarzalny, kierowcy jest także znacznie łatwiej. Można wtedy pracować nad drobnymi detalami, a ostatecznie to się liczy w Formule 1".

Na koniec Robert odniósł się do wsparcia, jakie na trybunach węgierskiego toru zapewniali mu polscy kibice.

“Jest tutaj wielu naszych kibiców. Niestety nie mieli za dużo akcji z mojej strony, ale mam nadzieję, że wrócą do domu z dobrymi wspomnieniami. Ja tak zrobię dzięki nim, a nie dzięki osiągom na torze! Chcę im wszystkim podziękować. Niesamowite, jak wiele osób przyjechało tu z Polski! To było wspaniałe. Mam nadzieję, że w kolejnym wyścigu będę w stanie pokazać znacznie więcej".