Kubica powraca do bolidu F1 na pierwszy trening Grand Prix Węgier

Robert Kubica - Alfa Romeo Racing Orlen / © Alfa Romeo Racing Orlen / DPPI

Robert Kubica, rezerwowy kierowca zespołu Alfa Romeo Racing Orlen, powróci do kokpitu bolidu F1 i weźmie udział w pierwszym piątkowym treningu Grand Prix Węgier.

Polak podczas pierwszej sesji na pętli Hungaroring zastąpi Kimiego Raikkonena i będzie kontynuował prace rozwojowe nad tegoroczną maszyną, porównując dane zebrane w symulatorze z bezpośrednimi odczytami z toru.

„Zawsze wspaniale jest wrócić do samochodu, zwłaszcza w Budapeszcie, który jest najbliższym wyścigiem dla Polski w kalendarzu” - przyznał Robert Kubica.

„Na trybunach zawsze jest wiele polskich kibiców i wiem, że gdy w piątek wyjadę z garażu, będzie wiele flag, które mnie powitają.”

„Oczywiście, gdy już jesteś w samochodzie, skupiasz się na jak najlepszym wykonaniu pracy dla zespołu i pomocy naszym inżynierom w ustawieniu auta. Marginesy w środku stawki są naprawdę niewielkie, więc każda poprawa może mieć kluczowe znaczenie.”

Szef zespołu Alfa Romeo Racing Orlen, Frederic Vasseur, dodał: „Robert jak dotąd wykonał naprawdę dobrą robotę dla zespołu w tym sezonie i jesteśmy podekscytowani, widząc go z powrotem w samochodzie w Budapeszcie.”

„Jego opinie techniczne naprawdę pomogły nam w przygotowaniu samochodu i jesteśmy przekonani, że może nam pomóc w wydobyciu jeszcze więcej z naszego pakietu w miarę postępu sezonu.”

Dla Kubicy będzie to trzeci raz w tegorocznym sezonie wyścigowym, po Hiszpanii i Austrii, kiedy pojawi się na torze w C41 podczas pierwszej sesji treningowej.

Image: © Alfa Romeo Racing Orlen / DPPI