Kubica świadomy, że zespoły F1 mogą decydować się na bezpieczniejsze opcje na sezon 2019

Kubica świadomy, że zespoły F1 mogą decydować się na bezpieczniejsze opcje na sezon 2019

Głównym celem Roberta Kubicy na sezon 2019 jest powrót na stałe za kierownicę bolidu Formuły 1. Polak jednak pozostaje ostrożny wobec swoich szans, ponieważ zdaje sobie sprawę, że wybór jego osoby do roli głównego kierowcy byłby bardziej ryzykowny niż w przypadku innego zawodnika.

W wywiadzie dla Motorsport Week powiedział: Przede wszystkim moim głównym celem jest możliwość jazdy. Na pewno w padoku nie jestem na najłatwiejszej pozycji, ponieważ byłem długo poza sportem.

Jeśli postawisz się w roli menedżera lub szefa zespołu, decyzja o posadzeniu mnie w samochodzie nie będzie łatwa, ponieważ mam kilka ograniczeń i dlatego ci ludzie zdecydowaliby się często na bezpieczniejsze opcje.

Jednak nadal uważam, że jest kilka możliwości, aby ścigać się w przyszłym roku i to jest mój priorytet.

Zapytany czy rozważa występy w innych seriach, odpowiedział: Najpierw chciałbym skupić się na F1 i na tym, co F1 może mi zaoferować.

Obecnie w zespole Williams Kubica pełni rolę kierowcy testowego i rezerwowego. Głównymi kierowcami są Lance Stroll i Siergiej Sirotkin. Wprawdzie to najmłodszy duet kierowców w stawce, lecz w miarę upływu sezonu zdobywają oni większe doświadczenie za kierownicą tegorocznego bolidu, w przeciwieństwie do Kubicy, który nie ma wielu możliwości na poprowadzenia tego auta.

Na mojej pozycji musisz być zdolny do poświęceń, powiedziałbym, ale mamy dwóch młodych kierowców, którzy naciskają - powiedział Kubica.

W tak trudnej sytuacji łatwo jest się poddać, ale nie w naszym przypadku.

Ich nastawienie jest dobre, ponieważ ścigają się ze sobą, choć jesteśmy z tyłu. Podtrzymuje to motywację oraz chęć pracy i poprawy.

Z mojego punktu widzenia, kiedy rozpoczyna się sezon kierowca z inżynierem lepiej poznają samochód, więc moja rola schodzi powoli na dalszy plan, ponieważ ostatecznie będą mieli więcej doświadczenia niż ja w tym samochodzie.