Kubica: To nie był łatwy wyścig

Kubica: To nie był łatwy wyścig

Robert Kubica, który dojechał do mety jako ostatni sklasyfikowany kierowca, uważa, że dobrze wystartował podczas dzisiejszego wyścigu, jednak po chwili musiał odpuścić, ponieważ z obydwu stron w kleszcze brały go bolidy Racing Point.

Mój start do wyścigu oceniam dość dobrze, jednak po chwili zauważyłem, że z obydwu stron niebezpiecznie zbliżają się bolidy Racing Point, więc nie chciałem ryzykować odpadnięcia na samym starcie, dlatego też postanowiłem trochę odpuścić, przez co straciłem sporo prędkości. Momentalnie straciłem również pozycje na rzecz George’a, jednak szybko udało mi się ja odzyskać. Pozostała część wyścigu nie należała do najfajniejszych, ponieważ polegała ona nie tylko w naszym przypadku na oszczędzaniu opon - powiedział Robert Kubica po dzisiejszym wyścigu.

Hiszpania nie była pierwszym wyścigiem w tym sezonie, w którym kierowcy tego zespołu mogli rywalizować jedynie sami ze sobą. Według Roberta przegrał on dzisiejszą rywalizację ze swoim partnerem zespołowym, ponieważ zespół wysyłał mu przez radio polecania związane ze zmianą ustawień, przez co Polak bardziej koncertował się na przyciskach na kierownicy niż na jechaniu z odpowiednim tempem po torze, co wykorzystał George Russell, szybko odrabiając stratę do Polaka i wyprzedzając go w bezpośredniej ‘’walce’’ na torze.

W tej kwestii mogę powiedzieć tyle, że mogliśmy rozegrać lepiej to z moim zespołem. W trakcie wyścigu dostałem od inżyniera polecenie, żeby zmienić kilka ustawień w moim bolidzie, przez co większą uwagę przykładałem w tym momencie na poszczególne przyciski, które znajdują się na kierownicy niż na jechaniu z odpowiednim tempem. Przez to nie dostrzegłem jak szybko George, dojechał do mojego tylnego skrzydła, a wtedy było już za późno na jakąkolwiek wyrównaną walkę na torze.

Następną rudną tegorocznego kalendarza będzie najbardziej prestiżowy oraz wymagający wyścig na ulicach Monte Carlo. Robert Kubica z niecierpliwością czeka na ten wyścig oraz stwierdza, że w tym roku Monako będzie dużym wyzwaniem nie tylko dla Williamsa.

Wyścig w Monako jest czymś innym i nie można go porównać do żadnego innego wyścigu. Już nie mogę doczekać się, gdy znowu będę miał możliwość ścigania się na ulicach Monako. W tym roku zmagania na tym ulicznym torze będą dużym wyzwaniem nie tylko dla naszego zespołu, ponieważ tegoroczne bolidy są większe, a ulice Monako są strasznie wąskie - Podsumował Robert Kubica.