Kubica: W dziewięćdziesięciu procentach udało nam się wszystko zrealizować

Kubica: W dziewięćdziesięciu procentach udało nam się wszystko zrealizować

Robert Kubica, podobnie jak w ubiegłym tygodniu, otrzymał możliwość poprowadzenia bolidu ekipy Alfa Romeo w porannej sesji pierwszego dnia testów. Polski kierowca wykonał rano pięćdziesiąt trzy okrążenia.

Kubica po zakończonej sesji powiedział, że w większości udało się wykonać założony program i teraz zespół czeka analiza danych.

"Poranek minął całkiem dobrze, jeśli chodzi o to, co mieliśmy wykonać i obyło się bez mniejszych problemów" - powiedział Robert Kubica. "W dziewięćdziesięciu procentach udało nam się wszystko zrealizować i teraz przed nami trochę pracy domowej, aby wszystko sobie poukładać. Ogólnie ok. Wiadomo, że w pierwszy dzień warunki nigdy nie są szczególne, ale z czasem się polepszały."

Polski kierowca odnotował we wtorek najlepszy czas dnia, 1:16.942, potwierdzając, że odczucia są dobre, choć nie były tak dobre, jak te z zeszłego tygodnia. Kierowca Alfy Romeo przyznał jednak, że zespół musi wszystkiemu się przyjrzeć, aby nie wyciągać pochopnych wniosków.

"Różnica jest taka, że wcześniej byłem pierwszy od dołu, a teraz patrzymy na górę. Zmiana dotyczy głównie odczuć w aucie i tak naprawdę jest to potem adekwatne do tego, co wyświetla się na monitorze, ale ogólnie odczucia są całkiem dobre" - kontynuował.

"Jak wcześniej mówiłem, mamy trochę rzeczy do przeanalizowania, ponieważ niekoniecznie dzisiejsze odczucia były lepsze niż te tydzień temu. Sporo rzeczy się zmieniło, co niekoniecznie widać, dlatego musimy to przeanalizować, żeby nie popełniać błędów i nie wyciągać pochopnych wniosków."