Kubica: W kwalifikacjach prowadziłem zupełnie inny bolid

Kubica: W kwalifikacjach prowadziłem zupełnie inny bolid

Robert Kubica, który zajął w sobotnich kwalifikacjach dziewiętnastą pozycję, był bardzo niezadowolony z przebiegu czasówki, a powodem był tradycyjnie bolid Williamsa.

Polski kierowca bardzo narzekał po zakończeniu kwalifikacji na swój samochód, który jego zdaniem zmienił się o 180 stopni od czasu treningów. Kierowca Williamsa uważa, że w czasie kwalifikacji balans w jego bolidzie zmienił się z dużej podsterowności na dość sporą nadsterowność.

"Podczas kwalifikacji kolejny raz bardzo się zdziwiłem. Mój bolid zmienił się o 180 stopni. Ciężko było mi się przyzwyczaić, szczególnie że podczas treningów wszystko działało w miarę sprawnie. Jedynym pozytywem może być drugi przejazd, który wyszedł całkiem dobrze. Balans w moim bolidzie zmienił się diametralnie z dużej podsterowności na równie sporą nadsterowność" - powiedział Robert Kubica.

Polak zapytany, co sądzi o zamieszeniu jakie miało miejsce podczas trzeciego segmentu czasówki, odpowiedział: "Moim zdaniem F1 powinna przywrócić pojedynczy przejazd w trzeciej części kwalifikacji. Taki przepis wyeliminowałby całe to zamieszanie."

Kierowca Williamsa odniósł się również do sobotniego poważnego wypadku, który miał miejsce podczas wyścigu Formuły 3.

"Wypadek wyglądał bardzo ekstremalnie. W całej tej sytuacji całe szczęście ucierpiał jedynie samochód. Gdy w poprzednim sezonie zauważyłem nowe krawężniki w Parabolice wiedziałem, że mogą one zwiastować coś złego" - podsumował polski kierowca.