Kubica: W piątek zaczynam przygotowania do startów w wyścigach

Kubica: W piątek zaczynam przygotowania do startów w wyścigach

Robert Kubica stwierdził w Abu Zabi, że jego piątkowy udział w pierwszej sesji treningowej przed niedzielnym wyścigiem na torze Yas Marina, będzie pierwszym etapem przygotowań do udziału w pełnym weekendzie wyścigowym w sezonie 2019.

W czwartek, podczas specjalnej konferencji prasowej, Claire Williamsa oficjalnie poinformowała, że partnerem zespołem George'a Russela w sezonie 2019 będzie Robert Kubica. W piątek Polak weźmie udział w pierwszej sesji treningowej, będzie to trzeci udział Polaka w treningu. Przypomnijmy, że wcześniej Robert Kubica miał szansę brać udział w pierwszej sesji treningowej na torze Austrii i Hiszpanii.

"W piątek wezmę udział w pierwszej sesji treningowej na torze Yas Marina, będzie to trzecia sesja treningowa, w której będę mógł jeździć" - potwierdził Kubica.

"Mój udział w treningu w Abu Zabi był zaplanowany na początku roku, więc nie ma nic wspólnego z decyzją Williamsa. Jednakże, jak mam już świadomość, że w przyszłym sezonie będę mógł regularnie się ścigać, to moje podejście jest zupełnie inne do jazdy w piątkowym treningu."

"Jestem świadomy tego, że ciąży na mnie duża presja, lecz jestem gotowy w 100% na ściganie się w sezonie 2019. Rozmawiałem już z inżynierami na temat piątkowego treningu. Cały trening mamy poświęcić na naukę pod kątem udziału w pełnym weekendzie wyścigowym, przez co nie spodziewam się jakiś spektakularnych czasów w moim wykonaniu."

Kubica podczas czwartkowej konferencji stwierdził, że w czasach, gdy w Formule 1 testowanie jest bardzo ograniczone, to właśnie piątkowe sesje treningowe są dobrym momentem, by dobrze zrozumieć swój bolid.

"Formuła 1 bardzo się zmieniła przez okres mojej nieobecności. Testy są bardzo ograniczone, więc do testowania muszą nam służyć piątkowe treningi. Nie mogę się już doczekać piątku, jest to również ostatnia szansa na zrozumienie pewnych nowych rzeczy."

"W przyszłym tygodniu będziemy testować razem z George'em opony Pirelli na sezon 2019, będzie to bardzo kluczowy moment, w którym muszę jak najbardziej nauczyć się zachowania nowego ogumienia, które jest kluczem do sukcesu w dzisiejszych czasach" - podsumował Polak.