Kubica wycofany z GP Rosji, by oszczędzić części w Williamsie

Kubica wycofany z GP Rosji, by oszczędzić części w Williamsie

Jak powiedział jeden z przedstawicieli zespołu ROKiT Williams Racing, Robert Kubica został wycofany z wyścigu w Rosji z powodu oszczędzenia części na resztę sezonu.

Nie o takim Grand Prix marzył polski kierowca. Choć ciężko było liczyć na zdobycie jakichkolwiek punktów, tak można było spodziewać się kolejnego ukończenia wyścigu. Zespół Williams postanowił jednak inaczej.

Po tym, gdy George Russell uderzył w bandę z nieznanych przyczyn, Robert Kubica zjechał do alei serwisowej i wysiadł z samochodu. W pierwszej chwili wydawać się mogło, że w jego aucie doszło do awarii bądź też Williams chciał ze względów bezpieczeństwa – nie znał bowiem przyczyny wypadku Russella – wycofać Polaka i znaleźć powód kraksy Brytyjczyka.

Jak się jednak dowiedział portal RaceFans.net, jeden z przedstawicieli prasowych zespołu przyznał, że Robert Kubica nie ukończył wyścigu w Rosji, bo Williams chciał oszczędzić części na pozostałą część sezonu, skoro Polak nie miał szans na wywalczenie jakiegokolwiek punktu. Jednocześnie też szukają przyczyny zblokowania się kół w samochodzie Russella, co też doprowadziło do wypadku.

Tegoroczne zmagania pokazały, że brytyjska ekipa ma wielkie problemy z przygotowaniem samochodów, a co dopiero z umożliwieniem swoim kierowcom walki z pozostałymi zawodnikami. Przypadek z GP Rosji doskonale obrazuje panującą w zespole sytuację.