Kubica: Wykonaliśmy ważną pracę mimo ciężkich warunków na torze

Kubica: Wykonaliśmy ważną pracę mimo ciężkich warunków na torze

Po dniu filmowym na torze Motorland Aragon w niedzielę, Robert Kubica powrócił za stery nowego bolidu Williamsa FW41 podczas popołudniowej sesji drugiego dnia przedsezonowych testów.

Polak w zmiennych i ciężkich warunkach pokonał czterdzieści osiem okrążeń, wykręcając czas w postaci 1:21.495, co dało mu finalnie siódmą lokatę.

Kubica po zakończonych jazdach przyznał, że wraz z zespołem Williams w maksymalny sposób wykorzystali jazdy, mimo iż warunki na torze były dalekie od idealnych.

Myślę, że osiągnęliśmy maksimum, jakie mogliśmy ze względu na pogodę i ogólne temperatury toru - powiedział po popołudniowych przejazdach testowych Robert Kubica.

Nie jest łatwo wskoczyć do nowego samochodu w tak trudnych warunkach pogodowych i mieć pewność, że można naciskać, ale uważam, że wykonaliśmy ważną pracę, choć była krótka. Jednakże dało nam to, zwłaszcza mi, pomysł, jak lepiej pracować w przyszłości, aby móc zająć się odpowiednio niektórymi obszarami, aby ulepszyć samochód.

Polak przyznał jednak, że bolid FW41 posiada kilka mocnych obszarów, jednak nadal potrzebna jest praca nad pewnymi elementami, które dadzą większy komfort kierowcy.

Bolid ma kilka mocnych stron, jednak w międzyczasie musimy popracować nad pewnymi kwestiami, z którymi sobie poradzimy. Jeśli to zrobimy, prowadzenie się auta, a także pewność kierowcy wrosną - dodał.

Robert Kubica powróci do bolidu brytyjskiej ekipy podczas trzeciego dnia testowego, przejmując kokpit od Lance'a Strolla, który wyjedzie na tor w godzinach porannych.