Kubica zaliczy pierwszy trening i testy młodych kierowców w Abu Zabi

Robert Kubica - Alfa Romeo Racing Orlen / © Alfa Romeo Racing Orlen

Robert Kubica pojedzie w piątkowym treningu przed GP Abu Zabi oraz w posezonowych testach młodych kierowców – poinformował zespół Alfa Romeo Racing ORLEN.

W 2020 roku Polak czterokrotnie brał udział w piątkowych treningach podczas weekendów wyścigowych – w Styrii, Wielkiej Brytanii, Bahrajnie oraz na Węgrzech. W Abu Zabi zadaniem Kubicy będzie zebranie danych w trakcie ostatnich jazd konstrukcją C39 na torze. Krakowianin wykorzysta w tym celu doświadczenie zebrane podczas wcześniejszych treningów oraz sesji przejechanych za sterami symulatora. W FP1 zastąpi w bolidzie Włocha, Antonio Giovinazziego.

„Za każdym razem, gdy prowadzę ten samochód, jest okazja, aby wnieść coś do zespołu i nie mogę się doczekać, kiedy będę mógł to zrobić zaledwie dwa tygodnie po moich ostatnich jazdach w Bahrajnie. Bycie za kierownicą często pozwala mi budować czucie z samochodem, a to z kolei pomaga mi przekazywać zespołowi lepsze informacje zwrotne. Obie sesje, pierwsza treningowa i test posezonowy, będą bardzo przydatne i nie mogę się ich doczekać” – powiedział w oficjalnym komunikacie zespołu Polak.

„Sezon dobiega końca, ale wciąż jest dużo do zrobienia i każda okazja do wyjechania na tor jest bardzo ważna. Posiadanie takiego kierowcy jak Robert jest dużą zaletą, ponieważ jego doświadczenie i techniczne podejście pomoże nam zebrać dużo danych. Przez cały rok nasza współpraca była owocna i tak też chcemy zakończyć występy w 2020 roku” – zaznacza szef Alfa Romeo Racing ORLEN, Frederic Vasseur.

Podczas testów młodych kierowców u boku Kubicy wystąpi wicemistrz Formuły 2 z sezonu 2020, Callum Ilott.

Image: © Alfa Romeo Racing Orlen