Kucharczyk gotowy na drugą rundę Hiszpańskiej Formuły 4 w Jerez de la Frontera

Tymek Kucharczyk - MP Motorsport / © Tymek Kucharczyk

W nadchodzący weekend powraca hiszpańska Formuła 4. Drugą rundę sezonu 2022 zaplanowano na torze w Jerez de la Frontera, gdzie o kolejne podia powalczy Tymek Kucharczyk.

Otwarcie kampanii zdecydowanie przekroczyło oczekiwania. Tymek błyskawicznie przystosował się do ścigania w juniorskich seriach wyścigowych, mimo braku doświadczenia, którym może się pochwalić większość jego rywali. To nie przeszkodziło jednak w skutecznej walce o czołowe pozycje i zdobyciu trzech podiów w trzech wyścigach. Takim osiągnięciem nie może się pochwalić żaden inny kierowca w tej stawce.

Tym samym reprezentant Orlen Team prowadzi w zestawieniu debiutantów i zajmuje trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej. Różnice są niewielkie, przez co powtarzalność dobrych wyników będzie kluczowa do utrzymania się w czołówce.

Przerwę między wyścigami Polak spędził pracowicie. Oficjalne sesje testowe odbyły się w Jerez i Walencji. Przy wysokich temperaturach szczególnie ważne było zrozumienie pracy opon na długich przejazdach. Doświadczenie zespołu MP Motorsport, w barwach którego startuje Tymek, pomogło lepiej dostosować się do nich.

Gospodarzem drugiej rundy będzie Circuito de Jerez imienia hiszpańskiego mistrza motocyklowego Angelo Nieto. Obecnie słynie z wyścigów MotoGP, lecz przed laty gościł również Grand Prix Formuły 1, a kibicom zapadł w pamięć rok 1997, gdy Michael Schumacher i Jacques Villeneuve rozstrzygali losy tytułu mistrzowskiego w kontrowersyjnych okolicznościach właśnie na tym torze.

„Miesiąc po bardzo dobrym otwarciu sezonu w Portimao spędziłem głównie na testach przed kolejnymi rundami. Ta najbliższa w Jerez może okazać się znacznie trudniejsza” – wyjaśnił Tymek Kucharczyk.

„Układ toru nie sprzyja wyprzedzaniu, co sprawia, że kwalifikacje będą jeszcze ważniejsze niż normalnie. Do tego długie, szybkie zakręty i gorący asfalt będą zużywać opony, więc praca w czasie treningów musi zostać dobrze wykonana. Wierzę jednak, że wspólnie z MP Motorsport poradzimy sobie z tym.”

„Apetyt na pierwsze zwycięstwo jest we mnie ogromne, szczególnie po trzech podiach w trzech wyścigach podczas otwierającej rundy. Nie mogę się już doczekać, aby ustawić swój samochód na polach startowych, co nie byłoby możliwe bez wsparcia PKN Orlen, producenta paliw Verva, Akademii Orlen Team, Richard Mille Young Talent Academy i Kistenberg” – dodał młody Polak.

Transmisje ze wszystkich wyścigów F4 Spanish Championship są dostępne za darmo na platformach YouTube oraz Twitch.

Harmonogram - Runda 2, Jerez de la Frontera

Sobota, 28 maja:

  • 9:30 - Trening 1
  • 11:55 - Trening 2
  • 14:55 - Kwalifikacje 1
  • 17:15 - Wyścig 1

Niedziela, 29 maja:

  • 9:00 - Kwalifikacje 2
  • 11:20 - Wyścig 2
  • 14:45 - Wyścig 3

Źródło: Tymek Kucharczyk

Image: © Tymek Kucharczyk