Kwiat: Moja przyszłość nie wymyka mi się z rąk

Daniił Kwiat - Scuderia AlphaTauri / © Getty Images / Red Bull Content Pool

Przyszłość Rosjanina w F1 cały czas stoi pod znakiem zapytania. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że Kwiat straci swoje miejsce w AlphaTauri na rzecz Yukiego Tsunody lub Alexa Albona, jeśli ekipa Red Bulla z niego zrezygnuje.

W tym sezonie pomiędzy zawodnikami zespołu Scuderia AlphaTauri widać znaczną różnicę w osiąganych przez nich rezultatach. Pierre Gasly często meldował się w punktach i zdołał wygrać Grand Prix Włoch. Rosjanin natomiast wiele razy kończył wyścigi w drugiej dziesiątce, a jego najlepszym wynikiem jest czwarte miejsce podczas Grand Prix Emilii-Romanii.

26-latek uważa jednak, że nie stoi na zbyt straconej pozycji.

„Myślę, że moja przyszłość nie wymyka m się z rąk” – powiedział Kwiat dla oficjalnej strony Formuły 1.

„Moja filozofia jest taka, iż ważne jest to, aby naciskać bez względu na wszystko, a im lepiej to robisz, tym masz większe szanse na sukces. Jeśli nie będzie mnie w stawce w 2021 roku, to jest okazja dostać się do niej w 2022 roku.”

Daniił odniósł się również do swojego sukcesu na torze Imola oraz swoich wcześniejszych niepowodzeń.

„Oczywiście zawsze staram się robić wszystko co w mojej mocy. Na Imoli wszystko poszło po naszej myśli, a samochód był świetnie przygotowany. Zawsze naszym celem jest to, żeby osiągnąć wynik taki, jak podczas Grand Prix Emilii-Romanii. Niektóre rzeczy są pod moją kontrolą, jeśli chodzi o jazdę. Niestety są również takie aspekty, na które nie mam wpływu.”

Image: © Getty Images / Red Bull Content Pool