Kyle Larson na starcie wyścigu Indianapolis 500 w 2024 roku

Kyle Larson / © NASCAR / Sean Gardner/Getty Images

Zespół Arrow McLaren ogłosił, że mistrz NASCAR z 2021 roku, Kyle Larson, będzie reprezentował ich barwy w wyścigu Indianapolis 500 w 2024 roku.

Amerykanin poinformował, że przygotowuje się do bardzo trudnego wyzwania, jakim jest występ jednego dnia w dwóch różnych wyścigach: Indy 500 i Coca Cola 600.

Próba ta potocznie nazywana jest „The Double”. W przeszłości tylko pięciu kierowców zdecydowało się wziąć udział w obu wyścigach tego samego dnia, gdyż ściganie się na dystansie 1100 mil w dwóch różnych samochodach i na dwóch różnych torach, jest dość trudnym wyzwaniem.

Kurt Busch był ostatnim kierowcą, który zmierzył się z „The Double”. Dokonał tego w roku 2014, zajmując szóste miejsce na Indianapolis Motor Speedway dla ekipy Andretti Autosport, by kilka godzin później pojawić się w barwach ekipy Stewart-Haas Racing na torze w Charlotte.

„Jestem bardzo podekscytowany” – powiedział Larson. „Start w Indianapolis 500 to moje marzenie i coś, co chciałem zrobić od bardzo dawna, a zrobienie tego z ekipą Arrow McLaren jest naprawdę czymś wyjątkowym.”

„Jestem wdzięczny za tą możliwość i naprawdę nie mogę się doczekać, mimo że to jeszcze około półtora roku. Cieszę się, że będę mógł się podjąć wyzwania startu zarówno w Indianapolis 500, jak i Coca-Cola 600” – dodał.

Larson ma bogate CV wyścigowe i ściga się na różnych nawierzchniach w różnych samochodach. W wieku 30 lat ma na koncie ponad 400 zwycięstw we wszystkich seriach, w których startował.

„Dodanie Kyle'a Larsona do grona uczestników Indy 500 w 2024 roku jest ekscytujące, zarówno dla naszego zespołu Arrow McLaren, jak i dla fanów wyścigów” – powiedział prezes McLaren Racing Zak Brown.

„To kierowca kompletny, znany z tego, że ściga się we wszystkim, co porusza się na kołach, więc nie mogę się doczekać, aby zobaczyć, co pokaże nam w bolidzie IndyCar.”

Plany zespołu Arrow McLaren na tegoroczny wyścig Indy 500 pozostają bez zmian, a do Pato O'Warda, Felixa Rosenqvista i Alexandra Rossiego dołączy Tony Kanaan, który podpisał z ekipą umowę na jeden wyścig.

Image: © NASCAR / Sean Gardner/Getty Images