Lance Stroll: Byliśmy o krok od wygranej

Lance Stroll - BWT Racing Point F1 Team / © BWT Racing Point F1 Team

Lance Stroll stwierdził, że w wyścigu o GP Włoch jego zespół był „o krok od wygranej”. Ostatecznie jednak zawodnik Racing Point stanął na najniższym stopniu podium.

Po niezwykle emocjonującym i pełnym zwrotów akcji Grand Prix Włoch 21-letni Kanadyjczyk przyznał, że był bardzo blisko zwycięstwa.

„To był szalony wyścig! Jestem szczęśliwy z powodu Pierre’a, bo jechał przez cały czas bardzo równo i konsekwentnie dążył do celu” – powiedział Lance Stroll.

„Czułem jednak, że to zwycięstwo mogło być moje. Na starcie po wznowieniu wyścigu po prostu nie miałem przyczepności i wszyscy mnie wyprzedzali. Przez kilka kolejnych okrążeń walczyłem też z Carlosem Sainzem. Byłem bardzo zmotywowany, ale cieszę się, że mogłem zająć trzecie miejsce. Myślę jednak, że byliśmy dzisiaj o krok od wygranej”.

Wypadek kierowcy Ferrari Charlesa Leclerca, który wpadł w poślizg i uderzył w barierę na zewnętrznej Paraboliki, doprowadził do przerwania wyścigu na prawie pół godziny.

Dodatkowo kara, którą otrzymał Lewis Hamilton za zjazd do alei serwisowej przy czerwonym świetle, spowodowała zmiany w czołówce. Po restarcie Anglik zjechał na odbycie kary, przez co spadł na ostatnią pozycję.

To z kolei pozwoliło pozostałym kierowcom na walkę o najwyższy stopień podium. Stroll wznowił wyścig, startując z drugiej pozycji. Ostatecznie jednak to Pierre Gasly z AlphaTauri odniósł zwycięstwo. Po zaciętej walce drugi na mecie zameldował się Carlos Sainz z zespołu McLaren.

Image: © BWT Racing Point F1 Team