Lance Stroll opuści przedsezonowe testy z powodu kontuzji

Lance Stroll - Aston Martin Aramco Cognizant Formula One Team / © Aston Martin Aramco Cognizant Formula One Team

Zespół Aston Martin Aramco Cognizant poinformował, że Lance Stroll nie weźmie udziału w przedsezonowych testach w Bahrajnie, a wszystko za sprawą drobnego wypadku na rowerze.

Kanadyjczyk do zbliżających się przedsezonowych testów w Bahrajnie przygotowywał swoją formę w Hiszpanii. Kierowca Astona Martina podczas jazdy na rowerze uległ jednak wypadkowi i nie przystąpi do jazd na torze Bahrain International.

„Podczas przedsezonowego treningu na rowerze w Hiszpanii, Lance uległ drobnemu wypadkowi i doznał kontuzji, w wyniku której nie przystąpi do przedsezonowych testów w Bahrajnie” – czytamy w komunikacie zespołu.

„Lance spodziewa się jednak szybkiego powrotu do zdrowia i do obowiązków kierowcy.”

„Jego zdolność do powrotu do kokpitu będzie oceniana każdego dnia, a zespół opublikuje aktualizację przed Grand Prix Bahrajnu.”

„Mialem niefortunny wypadek podczas treningu na rowerze w ramach przygotowań do sezonu” – wyjaśnił Stroll. „Jestem zdeterminowany, aby wrócić do samochodu i jestem podekscytowany nadchodzącą kampanią z zespołem.”

„Jestem zmotywowany, aby jak najszybciej odbić się od tego niepowodzenia.”

Zespół Aston Martin nie potwierdził, jak będą wyglądały przygotowania ekipy w nadchodzących przedsezonowych testach i czy zamierza skorzystać z rezerwowego kierowcy, czy jazdy powierzy jedynie Fernando Alonso.

Image: © Aston Martin Aramco Cognizant Formula One Team