Lando Norris przedłuża kontrakt z McLarenem

Lando Norris - McLaren F1 Team / © McLaren F1

Stajnia z Woking w oficjalnym komunikacie poinformowała, że nowy kontrakt dla Brytyjczyka obowiązywać będzie do końca sezonu 2025.

Norris zadebiutował w Formule 1 w sezonie 2019 jako kierowca McLarena. Od tamtego czasu regularnie pokazywał się z bardzo dobrej strony, czego ukoronowaniem był sezon 2021, kiedy to 22-latek pierwszy raz stanął na podium zdobył swoje pierwsze pole position.

„Jestem niesamowicie szczęśliwy, ponieważ jest to duża część mojego życia i kariery" - powiedział Lando Norris.

„Pozostanie w Formule 1 przez kolejne cztery lata jest niesamowite. Cieszę się tym bardziej, że mogę zrobić to z McLarenem, a więc z ludźmi między którymi dorastałem i z którymi wszedłem do F1."

„Przede wszystkim chciałbym kontynuować to co robimy obecnie i nadal spełniać nasze marzenie jakim jest powrót do wygrywania wyścigów i sięgania po mistrzowskie tytuły."

„Możliwość przedłużenia naszej relacji z Lando odzwierciedla nie tylko nasze zaangażowanie, ale także naszą wiarę i zaufanie do jego talentu” – dodał Andreas Seidl, szef zespołu McLaren F1.

„Jest to również silny znak zaufania i zaangażowania Lando w nas jako zespół i naszej drogi do rywalizacji o mistrzostwo świata.”

„Lando wykazał imponujący wzrost jako kierowca Formuły 1 w ciągu ostatnich czterech lat i był istotną częścią tempa i trajektorii osiągów ekipy.”

„Nadal jesteśmy w naszej podróży, aby walczyć na przedzie stawki, a Lando jest kluczowym elementem naszego planu, więc przedłużenie z nim kontraktu, wraz z Danielem, daje nam stabilność i ciągłość w budowaniu naszego ostatecznego wspólnego celu, jaki jest mistrzostwo świata.”

Image: © McLaren F1