Lando Norris z tylnego rzędu do Grand Prix Sakhiru

Lando Norris - McLaren F1 Team / © McLaren F1

Lando Norris, kierowca zespołu McLaren F1, Grand Prix Sakhiru na zewnętrznej pętli obiektu, rozpocznie z tylnego rzędu, po zmianie dwóch elementów jednostki napędowej w bolidzie MCL35.

Brytyjczyk do niedzielnej rywalizacji zakwalifikował się na piętnastej lokacie, jednak słaby wynik kierowcy spowodował, że McLaren zdecydował się na taktyczne posunięcie i skorzystanie z dwóch nowych elementów, nowego silnika spalinowego (ICE) oraz turbosprężarki, co ma pomóc w obronie trzeciej lokaty w klasyfikacji konstruktorów.

Zespół z Woking o siedemnaście punktów wyprzedza ekipę Racing Point oraz kolejne dziesięć skład Renault, który także aspiruje to trzeciej pozycji.

Ponieważ Norris przekroczył limity użytych komponentów, czym naruszył Artykuł 23.3 a) Regulaminu Sportowego Formuły 1, do rywalizacji w Grand Prix Sakhiru ustawi się w jednej linii z Pietro Fittipaldim, który w ten, jak i kolejny weekend wyścigowy zastępuje Romaina Grosjeana.

Brazylijczyk, który ustanowił dwudziesty czas w sobotniej sesji kwalifikacyjnej, także musiał skorzystać z nowych elementów jednostki napędowej, nowej baterii oraz elektroniki sterującej, co powoduje, że nie z dziewiętnastej a dwudziestej lokaty ruszy do walki na 3.5 kilometrowej pętli.

Image: © McLaren F1