Lapierre i Vaxiviere dołączają do zespołu Alpine Matmut Elf w FIA WEC

Matthieu Vaxiviere  i Nicolas Lapierre / Alpine Matmut Elf / © DPPI

Nicolas Lapierre i Matthieu Vaxiviere będą rywalizować w Długodystansowych Mistrzostwach Świata z zespołem Alpine Matmut Elf w sezonie 2021, potwierdził skład we wtorek.

Francuscy kierowcy dołączą tym samym do wcześniej potwierdzonego Andre Negrao i będę walczyć w prototypie Alpine A-480 Gibson w najwyższej klasie Le Mans Hypercar.

"Wraz z naszym pojawieniem się w Formule 1 i zaangażowaniem w najwyższą kategorię Długodystansowych Mistrzostw Świata, marka Alpine zyska nową ekspozycję dzięki sportom motorowym" - przyznał Laurent Rossi, dyrektor generalny Alpine.

"Ufam Philippe Sinaultowi za wybór, jakiego dokonał, ponieważ jego doświadczenie i osiągnięcia w tej dyscyplinie mówią same za siebie. Zwracam uwagę, że dwóch z trzech wybranych kierowców już sprawiło, że barwy Alpine lśniły podczas 24-godzinnego wyścigu Le Mans i dali naszej marce drugi tytuł mistrzowski w LMP2 w 2019 roku."

Lapierre to jeden z najbardziej doświadczonych francuskich zawodników w wyścigach długodystansowych, mający na swoim koncie trzynaście startów w Le Mans. Obecny zawodnik Alpine w zeszłym roku walczył dla Cool Racing w LMP2, natomiast w latach wcześniejszych bronił barw takich marek jak Toyota i Peugeot.

"Bardzo się cieszę, że Alpine zdecydowało się wejść do najwyższej klasy Długodystansowych Mistrzostw Świata" - przyznał Nicolas Lapierre. "To kategoria, którą dobrze znam, walcząc przez pięć sezonów o podium na torach całego świata."

"Zespół Alpine to bez wahania rodzina, z którą odniosłem największy sukces i nie obawiam się, ponieważ Philippe Sinault oraz członkowie jego ekipy, będą w stanie przygotować samochód, który pozwoli nam odgrywać wiodącą rolę od samego początku, czyli pierwszego wyścigu sezonu."

W swoim trzecim pełnym sezonie w FIA WEC udział weźmie tymczasem Vaxiviere, przechodząc z klasy LMP2 do najwyższej kategorii, po dwóch latach spędzonych w TDS Racing. Francuz rywalizował również w Wayne Taylor Racing w serii IMSA.

"Nie mogę doczekać się pierwszych testów, aby rozpocząć pracę z moimi nowymi kolegami z zespołu, całym składem oraz móc odkrywać nasz samochód" - powiedział Vaxiviere.

"Reputacja ekipy Sinaulta jest dobrze ugruntowana i jestem przekonany, że w sezonie 2021 wykonają wyjątkową pracę."

"Jazda dla takiej marki jak Alpine jest dla mnie dużym źródłem motywacji i dołożę wszelkich starań, aby uhonorować i tak już bardzo bogatą listę ich osiągnięć."

Wcześniej potwierdzony Andre Negrao, dodał: "Wygrywając w ostatnich latach wszystko w LMP2, logiczne było, że Alpine zdecydowało się podjąć wyzwanie wejścia do pierwszej klasy FIA WEC."

"Jestem dumny i szczęśliwy, że Alpine po raz kolejny zdecydowało się mi zaufać jako przedstawicielowi marki, która przemawia do tak wielu entuzjastów sportów motorowych, zwłaszcza w moim kraju, Brazylii, gdzie Alpine z powodzeniem produkowało i sprzedawało samochody w przeszłości."

Image: © DPPI