Las Vegas może powrócić do kalendarza Formuły 1 już w 2023 roku

Las Vegas / © Flickr.com / billy kerr

Formuła 1 jest coraz bliżej sfinalizowania rozmów na temat trzeciego wyścigu w Stanach Zjednoczonych, który miałby odbyć się w Las Vegas, a jego powrót do kalendarza jest wstępnie planowany na 2023 rok.

Królowa sportów motorowych już w najbliższym czasie może ponownie zawitać do „Miasta Grzechu” i rywalizować przy sztucznym oświetleniu w pobliżu kompleksów hotelowych Bellagio i Wynn Las Vegas, jednak wszystko będzie zależne od prowadzonych negocjacji, które w ostatnim czasie nabrały tempa.

F1 zyskała w ostatnich latach znaczną popularność w Stanach Zjednoczonych, do tego stopnia, że od tego sezonu będziemy mogli pasjonować się już dwoma wyścigami w tym kraju – Grand Prix Miami zadebiutuje 8 maja jako piąta runda kampanii 2022.

W 2012 roku powitaliśmy natomiast nową lokalizację wyścigu w kraju po drugiej stronie Oceanu Atlantyckiego. Mowa oczywiście o torze Circuit of the Americas w Teksasie, na którym rywalizacja odbywała się nieprzerwanie do 2020 roku, a wybudowany kompleks i złożoność zakrętów bardzo mocno przypadła do gustu kierowcom.

Według raportu SBJ, w ostatnich miesiącach urzędnicy Formuły 1 wielokrotnie odwiedzali Las Vegas w poszukiwaniu porozumienia, dzięki któremu byłby to trzeci wyścig w USA, a także rozmawiali z gubernatorem stanu Nevada Stevem Sisolakiem.

Szczegóły rywalizacji w Las Vegas nie są jednak znane, a potencjalny układ toru ulicznego nie został jeszcze opracowany.

Ewentualne opóźnienie w rozmowach może jednak wymusić przesunięcie debiutu imprezy na 2024 rok.

Image: © Flickr.com / billy kerr