Latifi: Nie wiedziałem, że ustanowiłem najszybszy pierwszy sektor w Q1

Nicholas Latifi - Williams Racing / © Williams F1

Nicholas Latifi, po kwalifikacjach do Grand Prix Węgier, był wyraźnie zaskoczony, kiedy poinformowano go, że ustanowił najszybszy pierwszy sektor w Q1.

Kierowcy Williamsa zaliczyli fantastyczną trzecią sesję treningową na Hungaroringu i wykorzystali przesychający tor, aby znaleźć się w pierwszej trójce.

Williams nie był jednak w tak dobrej dyspozycji w trakcie sesji kwalifikacyjnej, którą zawodnicy Brytyjskiej stajni zakończyli już w pierwszej fazie czasówki – Albon był siedemnasty, natomiast Latifi dwudziesty.

W końcówce Q1 kanadyjski kierowca wydawał się być na dobrej drodze, aby ustanowić solidny czas, gdyż najszybciej przejechał pierwszy sektor, ale na ostatnim zakręcie popełnił błąd, co sprawiło, że zakończył sesję na ostatniej pozycji.

Po informacji, że w Q1 ustanowił najszybszy pierwszy sektor, Latifi powiedział: „Czy to był fioletowy pierwszy sektor? Czy to był naprawdę fioletowy pierwszy sektor? I to na suchej nawierzchni!”

„Wyglądało na to, że jesteśmy na granicy wejścia do Q2, jednak nie wiem, co się stało w ostatnim zakręcie, może jakiś podmuch wiatru.”

„Moje drugie okrążenie w Q1 było trudne. To frustrujące. Oczywiście w żadnym wypadku nie spodziewałem się, że będziemy w pobliżu miejsca, w którym byliśmy w trzecim treningu, ale liczyłem przynajmniej na Q2.”

„Gdyby było mokro, mogłoby to dać nam większe szanse.”

„Czuję się tu dobrze i szkoda, że nie udało się wywalczyć wyższej pozycji startowej” – podsumował Latifi.

Image: © Williams F1