Lawrence Stroll: Lance udowodnił, że ma zadatki na przyszłego mistrza świata

Lance Stroll - BWT Racing Point F1 Team / © BWT Racing Point F1 Team

Właściciel zespołu Aston Martin, Lawrence Stroll, odpowiedział na falę krytyki skierowaną w stronę jego syna, dodając, że Lance jest materiałem na przyszłego mistrza świata.

61-letni miliarder jest zdania, że Lance udowodnił w ubiegłym roku swój duży potencjał m.in. poprzez wygranie kwalifikacji na torze Istanbul Park, które odbywały się w ekstremalnych warunkach.

„Świat pełny jest zazdrosnych ludzi, którzy chcieliby być na miejscu Lance'a i dlatego mówią i robią głupie rzeczy. Nie zwracam jednak większej uwagi na te komentarze, podobnie jak Lance” – powiedział Lawrence Stroll w wywiadzie dla The Independent.

„Czy uważam Lance’a za utalentowanego kierowcę? Myślę, że ma wielki talent. Po tym, co zademonstrował w ostatnim czasie, nie mam wątpliwości, że ma zadatki na przyszłego mistrza świata. Utwierdził mnie w tym przekonaniu, zdobywając w zeszłym roku pole position podczas deszczowych kwalifikacji w Turcji. Cała stawka miała wtedy równe warunki i niewielu mogło tego dokonać.”

W rozmowie poruszony został również wątek Lewisa Hamiltona. Siedmiokrotny mistrz świata, po wielu tygodniach niepewności, finalnie podpisał nowe porozumienie z ekipą Toto Wolffa, ale jego przyszłość znów będzie przedmiotem dyskusji pod koniec bieżącego roku, ponieważ obie strony zdecydowały się sformalizować jedynie roczną umowę.

„To zdecydowanie kusząca wizja” – stwierdził kanadyjski inwestor zapytany o potencjalne sprowadzenie Hamiltona do stajni z Silverstone po sezonie 2021.

„Lewis w każdej konstrukcji jest świetny i myślę, że nikt nie podważy mojego zdania, ponieważ to siedmiokrotny mistrz świata. Obecnie jednak jestem bardzo mocno skoncentrowany na zbliżającym się sezonie” – podsumował.

Image: © BWT Racing Point F1 Team