Lawrence Stroll: Powrót Astona Martina to przełomowa chwila dla F1

Lawrence Stroll / © BWT Racing Point F1 Team

Amerykańska korporacja informatyczna Cognizant została sponsorem tytularnym zespołu Aston Martin w F1. Ekipa poinformowała także, że ich nowa konstrukcja ujrzy światło dzienne w marcu.

Międzynarodowa korporacja cyfrowa zastąpi w tej roli firmę BWT, która kojarzona była dotychczas z charakterystyczną różową szatą samochodów Racing Point. Nowy rozdział dla brytyjskiej stajni oznacza również, że ich tegoroczne barwy będą zgoła odmienne, w związku z tym możemy spodziewać się zielono-niebieskiego malowania, które zostanie ujawnione podczas marcowej prezentacji.

W oficjalnym komunikacie pojawiła się także wzmianka, że podpisana umowa ma wartość wieloletnią.

„Powrót Astona Martina do Formuły 1 po 60 latach nieobecności to przełomowa chwila w historii tego sportu” – przyznał Lawrence Stroll.

„Wszyscy znają znaczenie tej marki, ale dzięki zespołowi F1 będziemy mogli przenieść esencję tego, czym jest ta firma w zupełnie nowe miejsca.”

„Jestem niezmiernie dumny, że możemy rozpocząć ten nowy rozdział przy wsparciu Cognizant. W dzisiejszym świecie, gdy cały czas trwa cyfrowa rewolucja, nie mogliśmy znaleźć lepszego i bardziej wartościowego partnera do współpracy.”

„Do startu sezonu pozostały już tylko dwa miesiące. Fantastycznie jest świętować nową erę w dziejach Astona Martina z firmą Cognizant jako naszym głównym partnerem” – dodał Otmar Szafnauer.

„Innowacje i technologia to filary każdego zespołu Formuły 1, a nasza długoterminowa współpraca to coś znacznie więcej, niż tylko budowanie marki. Ponieważ powstaje właśnie nasza nowa fabryka, wiedza i zasoby Cognizant będą wartością dodaną, jeżeli chodzi o nasz dział informatyczny, i będą cennym wkładem do naszych wyników na torze.”

W opublikowanym dziś komunikacie pojawiły się także wypowiedzi etatowych kierowców.

„Nie mogę doczekać się rozpoczęcia współpracy z Aston Martin Cognizant Formula One Team” – stwierdził Sebastian Vettel.

„Jestem bardzo zdeterminowany, aby pomóc tej ekipie w osiąganiu jak największych sukcesów. Zanim się obejrzymy, będziemy już na starcie pierwszego wyścigu, widząc wśród innych samochodów słynną nazwę Aston Martin. Jestem dumny, że mogę być częścią tej podróży.”

W podobnym tonie wypowiedział się także Lance Stroll.

„Powrót Astona Martina do Formuły 1 to wielka sprawa, zwłaszcza, że odbywa się to z nowym sponsorem tytularnym.”

„Będąc w fabryce, zawsze słychać gwar i czuć energię. W zespole panuje głód rywalizacji i po prostu nie możemy doczekać się rozpoczęcia sezonu.”

Image: © BWT Racing Point F1 Team, © Aston Martin F1 Team