Leclerc, Albon, Russell, Norris i Latifi w wirtualnym wyścigu F1

Leclerc, Albon, Russell, Norris i Latifi w wirtualnym wyścigu F1

Formuła 1 potwierdziła kolejny wyścig zorganizowany w wirtualnej grze F1 2019. W niedzielę, o godzinie 21:00 czasu polskiego, kierowcy będą ścigali się na torze Albert Park. W oficjalnym komunikacie prasowym potwierdzono udział pięciu zakontraktowanych zawodników Formuły 1 w sezonie 2020. Na wirtualnych polach startowych ustawią się Charles Leclerc, Alex Albon, George Russell, Lando Norris oraz Nicholas Latifi.

W najbliższy weekend miało odbyć się pierwsze w historii Grand Prix Wietnamu. Z powodu epidemii koronawirusa zostało ono przełożone. W zamian władze Formuły 1 postanowiły zorganizować drugi wyścig w grze F1 2019, oficjalnie nazywany F1 Esports Virtual Grand Prix. W zeszłorocznej edycji gry wietnamski tor nie jest dostępny, dlatego zdecydowano o rywalizacji na zlokalizowanym w Melbourne torze Albert Park. Zawodnicy przejadą kwalifikacje oraz 28-okrążeniowy wyścig. Dla wyrównania szans, osiągi bolidów wszystkich zespołów zostaną wyrównane, ich zniszczenia ograniczone, a do dyspozycji zawodników będą system ABS i kontrola trakcji.

Oprócz wymienionych wyżej, obecnie startujących w Formule 1 kierowców, udział w wydarzeniu weźmie Johnny Herbert, kierowca Formuły 1 w latach 1989-2000, obecnie prezenter Sky Sports oraz Mistrz Świata w Krykiecie, Anglik Ben Stokes. Kolejni zawodnicy zostaną ogłoszeni wkrótce.

Wirtualne Grand Prix będzie transmitowane na oficjalnym kanale YouTube Formuły 1, Facebooku i Twitterze oraz na kilku kanałach telewizyjnych, m.in. Sky Sports oraz Eleven Sports 1 i rozpocznie się o godzinie 21:00.

Pierwszy wyścig w ramach F1 Esports Virtual Grand Prix odbył się niecałe dwa tygodnie temu. Kierowcy rywalizowali na torze Sakhir, wygrał kierowca testowy i rozwojowy Renault, Chińczyk Guanyu Zhou.