Leclerc: Byliśmy konkurencyjni przez cały wyścig

Charles Leclerc - Scuderia Ferrari / © Scuderia Ferrari

Charles Leclerc jest niesamowicie zadowolony z wywalczenia czwartego miejsca podczas wyścigu o Grand Prix Hiszpanii, które według niego jest dowodem na odpowiednie działania rozwojowe w Ferrari.

Od początku weekendu wyścigowego na torze Barcelona-Catalunya Monakijczyk pokazywał dobrą dyspozycję. Potwierdził to też w kwalifikacjach, w których zajął czwartą pozycję. Dzięki temu mógł powalczyć o dobre miejsce na starcie wyścigu.

Kierowca Ferrari ruszył bardzo dobrze, nie dając się ograć żadnemu rywalowi, a chwilę później – w zakręcie trzecim – popisał się pięknym manewrem wyprzedzania po zewnętrznej i kosztem Valtteriego Bottasa awansował na trzecie miejsce.

„Miałem dobry start” – mówił Charles Leclerc. „Potem pojechałem po zewnętrznej w trzecim zakręcie, co wyszło nam na dobre. Od tego momentu mieliśmy bardzo dobry wyścig, byliśmy bardzo konkurencyjni przez cały czas.”

Choć Leclerc był w stanie dość długo trzymać za sobą Valtteriego Bottasa, tak strategia wyścigowa i lepsze tempo było po stronie Mercedesa. Ostatecznie więc reprezentant z Maranello wywalczył w wyścigu o GP Hiszpanii czwarte miejsce, które i tak jest dla niego, jak i dla zespołu bardzo dobrym wynikiem.

„Na pewno na razie czwarte miejsce jest najlepszym, które mogliśmy dzisiaj zdobyć. Jestem więc zadowolony z tego, co zespół wykonał przez cały weekend. Powinniśmy być szczęśliwi w takich momentach jak ten, a teraz musimy po prostu więcej pracować i poprawić samochód oraz walczyć o trzecie miejsce” – dodał Monakijczyk.

Jak zaznaczył sam zainteresowany, dobra dyspozycja Ferrari na torze Barcelona-Catalunya potwierdza, że ekipa obrała odpowiedni kierunek rozwoju samochodu.

„To bardzo dobre uczucie. To po prostu oznacza, że wszystko, co robimy, każdy kierunek, jaki do tej pory obraliśmy w kwestii rozwoju, jest właściwy i możemy to pokazać na torze. To zawsze dobre uczucie i jestem pewien, że wszyscy w Maranello są szczęśliwi, widząc ten wynik na torze” – zakończył 23-latek.

Po wyścigu o GP Hiszpanii Charles Leclerc zajmuje piąte miejsce w klasyfikacji generalnej i do bezpośrednio wyprzedzającego go Lando Norrisa traci zaledwie jeden punkt.

Image: © Scuderia Ferrari