Leclerc: Byliśmy pewni, że Red Bull będzie od nas szybszy

Charles Leclerc - Scuderia Ferrari / © Scuderia Ferrari

Charles Leclerc przyznał, że jest zadowolony ze zdobycia pole position na torze w Bahrajnie, jednocześnie podkreślając, iż Ferrari było pewne, że lepsze tempo od nich zaprezentuje ekipa Red Bull Racing.

Pole position w inauguracyjnej sesji kwalifikacyjnej sezonu 2022 zdobył Charles Leclerc z czasem 1:30.558, który wyprzedził aktualnego mistrza świata Maxa Verstappena o 0.123 sekundy.

Monakijczyk przyznał, że jest zadowolony z rezultatów i zdradził, iż stajnia z Maranello była pewna, że lepsze tempo od nich zaprezentuje ekipa Red Bull Racing.

„Jest dobrze. Ostatnie kilka lat było niesamowicie trudne dla zespołu” – przyznał Charles Leclerc.

„Mieliśmy nadzieję, że będzie to okazja, aby wrócić do czołówki. Uważam, że jako zespół pracowaliśmy bardzo dobrze, dzięki czemu ponownie możemy walczyć o lepsze miejsca.”

„Byliśmy pewni, że Red Bull będzie od nas szybszy, ale niespodzianką było to, że tak się nie stało!”

Leclerc przyznał, że sesja kwalifikacyjna, która była pierwszą po wprowadzeniu nowych przepisów i zasad, była trudna, a on nieustannie szuka idealnego stylu jazdy.

„Nie byłem w pełni zadowolony z mojej jazdy, ale udało nam się przejechać dobre okrążenia w Q3 i startujemy z pole position, więc jestem bardzo zadowolony.”

„Z punktu widzenia jazdy jest zupełnie inaczej niż w zeszłym roku. Testy były bardzo przydatne. Wypróbowałem wiele różnych stylów jazdy, jednak wciąż muszę znaleźć ten idealny. Miejmy nadzieję, że jeszcze wiele przed nami.”

Monakijczyk zwrócił uwagę na fakt, że Ferrari musi zachować rozwagę i spokój, ponieważ nie ma pewności czy skuteczność z kwalifikacji przełoży się na efektywne tempo podczas niedzielnego wyścigu.

„Jutro nie będzie łatwo. Degradacja opon jest tutaj szczególnie istotna, zwłaszcza biorąc pod uwagę zwiększoną masę samochodów. Musimy się na tym skupić i mieć nadzieję, że jutro będziemy mieć dobry wyścig” - dodał.

Image: © Scuderia Ferrari