Leclerc: Chciałbym w przyszłości wystartować w Le Mans w barwach Ferrari

Charles Leclerc - Scuderia Ferrari / © Scuderia Ferrari

Charles Leclerc otwarcie przyznał, że byłby w przyszłości zainteresowany udziałem w 24-godzinnym wyścigu Le Mans w barwach Ferrari, dodając jednocześnie, że na dzień dzisiejszy Formuła 1 jest dla niego jedynym priorytetem.

Co sądzisz o powrocie Ferrari do rywalizacji w 24-godzinnym wyścigu Le Mans i jak zapatrujesz się na swój potencjalny udział w tym wydarzeniu?

Leclerc: „Kocham Le Mans i zawsze byłem wielkim fanem tego wyścigu. Byłbym bardzo szczęśliwy mając szansę startu w nim, ale teraz myślę tylko o Formule 1. Tak jak jednak powiedziałem wcześniej, jeżeli nadarzyłaby się okazja, to czemu nie.”

Jakie jest twoje zdanie na temat wyścigów sprinterskich?

Leclerc: „Z mojego punktu widzenia, czyli z perspektywy kierowcy, to bardzo interesujące rozwiązanie. Myślę, że powinniśmy tego przynajmniej spróbować i wtedy zrozumiemy, jak to wszystko działa.”

„Wizja rywalizacji na krótkich dystansach wydaje się naprawdę ciekawa, ponieważ będzie można wówczas bardziej naciskać.”

„Według mnie najważniejsze jest to, że niedzielny wyścig pozostanie najważniejszym punktem weekendu i jego status nie ulegnie zmianie.”

Jak zamierzasz współpracować z Carlosem dla dobra zespołu?

Leclerc: „Uważam, że potrzebny jest tu kompromis. Musimy dawać z siebie sto procent na torze dla dobra ekipy, ale oczywiście trzeba mieć to na uwadze, że Carlos chce pokonać mnie, a ja jego. Podczas rywalizacji musimy być bardzo ostrożni walcząc ze sobą i zawsze mieć wizję tego, co możemy zrobić więcej dla Scuderii.”

„Bardzo ważne jest też, aby oddzielić to, co dzieje się na torze i poza nim. Za każdym razem, kiedy wysiądziemy z samochodu, musimy współpracować, aby popychać zespół naprzód.”

Jak zapatrujesz się na pojedynki z Lewisem Hamiltonem?

Leclerc: „Kiedy zakładam kask, każdy kierowca jest dla mnie taki sam. W moich debiutanckich wyścigach byłem w lekkim szoku, że rywalizuję z kierowcami, których wcześniej oglądałem w telewizji. Na początku byłem nieco onieśmielony, ale szybko się z tym oswoiłem i teraz podczas walki na torze nie myślę o tym, co mój rywal osiągnął i jak dużym cieszy się szacunkiem.”

„Lewis osiągnął bardzo wiele w F1, ale kiedy zakładam hełm myślę o walce z nim, tak jak z każdym innym zawodnikiem.”

W tym tygodniu testowałeś nowe 18-calowe opony Pirelli. Jakie są twoje pierwsze odczucia?

Leclerc: „Są pewne pozytywne znaki i to cieszy. Oczywiście opony te nadal wymagają dopracowania, ale całość zmierza w dobrym kierunku.”

Image: © Scuderia Ferrari