Leclerc: Dałem z siebie 110 procent, by pokonać Pereza

Charles Leclerc - Scuderia Ferrari / © Scuderia Ferrari

Charles Leclerc po Grand Prix Abu Zabi przyznał, że dał z siebie 110 procent, aby wyprzedzić Sergio Pereza, czyli rywala, z którym walczył o drugie miejsce w klasyfikacji kierowców.

Monakijczyk zastosował strategię jednej zmiany opon, podczas gdy Perez, zdecydował się dwukrotnie zjechać po nowe ogumienie. Ostatecznie, to strategia kierowcy Ferrari okazała się być skuteczniejsza, który zakończył rywalizację na drugiej pozycji.

„Od pierwszego do ostatniego okrążenia dawałem z siebie 110 procent” – powiedział Charles Leclerc.

„Szczerze mówiąc, mieliśmy dziś bardzo dobry wyścig. Nic więcej nie dało się zrobić.”

„Wiedziałem, że jedyną możliwością dla nas, aby pokonać dziś Checo, była inna strategia i zabawa z zarządzaniem oponami.”

„Udało nam się sprawić, by strategia na jeden pit stop zadziałała, więc jestem naprawdę, naprawdę szczęśliwy” – stwierdził Monakijczyk.

Pomimo trudnego sezonu 2022, Leclerc pochwalił swoją ekipę, ale zaznaczył, że ma nadzieję na dużo lepszy przyszły rok.

„Naprawdę wierzę, że w przyszłym roku możemy zrobić duży krok naprzód i walczyć o mistrzostwo.”

„Biorąc pod uwagę, gdzie byliśmy w zeszłej kampanii, to zaliczyliśmy naprawdę duży progres. A w ostatnich wyścigach, zdecydowanie poprawiliśmy się w decyzjach strategicznych.”

„Nadal musimy pracować nad tempem wyścigowym i w trakcie tej nadchodzącej przerwy zamierzamy dać siebie wszystko, aby w przyszłym roku, od początku do samego końca walczyć o mistrzostwa” – podsumował Leclerc.

Image: © Scuderia Ferrari