Leclerc: Drugie miejsce to dla nas duża niespodzianka

Charles Leclerc - Scuderia Ferrari / © Scuderia Ferrari

Zdaniem Charlesa Leclerca, który zajął drugie miejsce w dzisiejszym wyścigu na Red Bull Ringu, pozycja na podium jest dużym zaskoczeniem dla całego zespołu Ferrari, który nie dysponuje obecnie zbyt dobrą formą.

Tegoroczna forma Ferrari daleka jest od optymalnej. Jednakże dzięki bezbłędnemu zażądaniu tempem wyścigowym, połączonym z wykorzystaniem nadążających się dziś okazji, łącznie z karą czasową dla Lewisa Hamiltona, na drugim stopniu podium znalazł się Charles Leclerc.

„Nie spodziewałem się tego” – przyznał Monakijczyk po zakończeniu dzisiejszych zmagań.

„To duża niespodzianka. Mówiąc szczerze, uważam jednak, że zrobiliśmy dziś wszystko perfekcyjnie, aby zakończyć wyścig na drugim miejscu. Oczywiście była kara dla Lewisa i kilka wypadków, ale to również część wyścigów i taki był nasz cel, aby wykorzystać każą szansę, która nam się przytrafi, nawet jeżeli nie mieliśmy tempa na drugie miejsce.”

Musiałem być bardzo agresywny, ponieważ wiedziałem, że moja szansa pojawi się wtedy, kiedy ktoś popełni błąd. Wtedy Lando [Norris] i Sergio [Perez] zwolnili przed jednym z zakrętów i wykorzystałem to. Było bardzo ciężko, ale naprawdę mi się to podobało.”

Leclerc nawiązał również do rozczarowującej dyspozycji ekipy z Maranello, która wbrew zapowiedziom, będzie mogła pochwalić się poprawkami dla swojego samochodu dopiero podczas trzeciej rundy sezonu, na Węgrzech. Mimo to, zawodnik Ferrari pozytywnie patrzy w przyszłość i na nadchodzące wyścigi.

„Jesteśmy, gdzie jesteśmy, ale drugie miejsce to świetny wynik. Wciąż przed nami mnóstwo pracy, jesteśmy daleko z tyłu i nie na takiej pozycji, na jakiej chcielibyśmy się znajdować. Wszystko jest jednak możliwe, więc musimy wciąż być silni mentalnie i mocno pracować jako zespół i wtedy jestem pewny, że powrócimy na nasze miejsce, ale na pewno zajmie to trochę czasu.

Również w punktowanej dziesiątce, po fatalnych kwalifikacjach, znalazł się jego partner z ekipy, Sebastian Vettel. Niemiec ukończył rywalizację z dorobkiem jednego punktu.

Image: © Scuderia Ferrari