Leclerc i Sainz powracają na tor Fiorano w ramach przygotowań do sezonu 2022

Charles Leclerc - Scuderia Ferrari / © Scuderia Ferrari

W celu lepszego przygotowania się do tegorocznej kampanii Formuły 1, Charles Leclerc i Carlos Sainz powrócą na tor Fiorano, aby wziąć udział w prywatnych testach przy wykorzystaniu bolidu SF21 z zeszłego roku.

Podczas trwających prac oraz przygotowań do sezonu 2022, w którym zespoły będą wykorzystywać bolidy skonstruowane według nowych regulacji technicznych, stajnia z Maranello postanowiła skorzystać z własnego toru testowego i zorganizowała czterodniowy test.

„Charles wyjedzie na tor w środę, a następnego dnia Carlos. Będzie to dla nich okazja do ponownego spotkania się z zespołem, przejścia przez wszystkie procedury i jazdy samochodem Formuły 1” – czytamy w komunikacie Ferrari.

„Ostatni raz obaj kierowcy zasiedli za kierownicą auta podczas testu na torze Yas Marina, po ostatnim wyścigu zeszłego sezonu.”

„Przy tej okazji jeździli specjalnie przystosowanym bolidem, który został wyposażony w 18-calowe koła, aby przygotować się do 2022 roku.”

Na włoskiej pętli w Maranello nie zabraknie także kierowcy testowego Ferrari, Roberta Shwartzmana, który w zeszłym miesiącu jeździł dla Scuderii podczas testów dla młodych kierowców. Rosjanin otworzy i zamknie czterodniowy test, który rozpocznie się we wtorek.

Skład Ferrari to jednak niejedyna ekipa, która skorzysta z własnego obiektu, aby lepiej przygotować się do tegorocznego wyzwania. Na torze Imola, podczas trzydniowego testu, zawita zespół AlphaTauri.

Image: © Scuderia Ferrari