Leclerc: Jazda w takich warunkach bardzo mi się podobała

Charles Leclerc - Scuderia Ferrari / © Scuderia Ferrari

Charles Leclerc, po piątkowych treningach, miał zupełnie odmienne zdanie na temat nawierzchni toru İstanbul Park niż Lewis Hamilton. Monakijczyk przyznał również, że weekend w Turcji może być wielką szansą dla zespołu Ferrari na uzyskanie bardzo dobrego rezultatu.

Obaj kierowcy ekipy z Maranello zaprezentowali w piątek bardzo reprezentatywne tempo względem swoich rywali, co może świadczyć, że tegoroczna konstrukcja SF1000 radzi sobie nadzwyczaj dobrze w ekstremalnych warunkach, jakich dziś doświadczyli kierowcy na tureckim obiekcie.

23-latek stwierdził, że początkowo był bardzo sceptycznie nastawiony do nowej nawierzchni, która charakteryzuje się bardzo słabą przyczepnością. Jak sam przyznał, jego nastawienie z czasem uległo zmianie.

„Na początku nie byłem przekonany i miałem spore obawy. Wiedziałem wówczas, że w związku ze słabą przyczepnością czeka nas bardzo trudny dzień. Jednak po przejechaniu kilku okrążeń jazda w takich warunkach zaczęła mi się podobać i czerpałem niesamowitą radość z każdego pokonanego kilometra" – powiedział Leclerc.

„Niestety dzisiejsze jazdy nie były zbyt reprezentatywne i nie mogliśmy zdobyć potrzebnych informacji. Mimo tego jestem zadowolony z przebiegu całego dnia, ponieważ czułem się bardzo dobrze za kierownicą, przez co mogliśmy się pokazać z konkurencyjnej strony względem naszych rywali."

„Trudno obecnie ocenić, czy przyczepność wzrośnie w dalszej części weekendu. Pokonaliśmy dziś spory dystans, próbując jak najlepiej zrozumieć panujące warunki i wraz z zespołem mamy nadzieję, że jutro podkręcimy jeszcze bardziej nasze osiągi."

„Prognoza pogody na sobotę nie wygląda zbyt dobrze. Nie jestem w stanie ocenić, jak w deszczu będzie sprawował się nasz bolid, gdyż już dziś miałem wrażenie, że jeżdżę po mokrym torze."

„Jednego jesteśmy jednak pewni. Czeka nas jutro ciężki dzień. Jeśli jednak wykorzystamy naszą szansę w perfekcyjny sposób, wówczas nasze tempo może być wystarczające, abyśmy mogli liczyć na dobry wynik" – zakończył.

 

Image: © Scuderia Ferrari