Leclerc: Jestem niesamowicie zadowolony z czwartego miejsca

Charles Leclerc - Scuderia Ferrari / © Scuderia Ferrari

Czwarta lokata w kwalifikacjach, którą osiągnął Charles Leclerc, to najlepszy wynik włoskiego zespołu w tegorocznej kampanii. Przy odrobinie szczęścia Monakijczyk może w niedzielę powalczyć o najniższe miejsce na podium, a pomóc ma mu w tym odpowiednia strategia, która powiązana jest ze startem na pośredniej mieszance opon.

"Mój dzisiejszy rezultat jest dla mnie bardzo satysfakcjonujący" - Przyznał na gorąco Charles Leclerc.

"Przed weekendem założenia startu z tak wysokiej pozycji na tym torze były dla naszego zespołu surrealistyczną wizją, która nie mogła się wydarzyć, a na pewno nie na pośredniej mieszance. Mimo sporych wątpliwości podjęliśmy ryzyko, które zaowocowało tym, że do niedzielnego wyścigu wystartuje z drugiej linii."

"Start na pośrednich oponach snuje dość optymistyczne prognozy przed wyścigiem. Problemem może okazać się jednak nasze tempo wyścigowe, które może bardzo szybko wymusić na mnie wizytę w alei serwisowej."

Kierowca Ferrari przyznał również, jak dużą rolę na tym obiekcie odgrywa wiatr, który mocno wpływa na balans samochodu.

"Tor Silverstone jest bardzo wymagający nawet przy odpowiednich warunkach atmosferycznych. Charakterystyczną cechą dla tego obiektu jest wiatr, który często utrudnia płynną jazdę. Dzisiejsze powiewy wiatru był zdecydowanie inne niż wczoraj, co mocno wpłynęło na balans bolidu, który znacznie różnił się między piątkiem a sobotą" - dodał kierowca Ferrari.

Image: © Scuderia Ferrari