Leclerc: Musimy skupić się na przyszłym roku, nawet kosztem tegorocznej rywalizacji

Charles Leclerc i Max Verstappen / © Getty Images / Red Bull Content Pool

Zdaniem Monakijczyka Scuderia powinna porzucić tegoroczną batalię o trzecie miejsce w klasyfikacji konstruktorów i w pełni skupić się na przygotowaniach do sezonu 2022.

Stajnia z Maranello walczy w tym sezonie o miejsce na najniższym stopniu podium, a jej głównym rywalem jest ekipa McLarena. Charles Leclerc przyznał jednak, że jego zdaniem należy przyjąć bardziej perspektywiczną strategię rozwoju i przenieść wszystkie siły na sezon 2022.

„Jeśli miałbym przed sobą kontrakt, w którym byłoby napisane, że poświęcamy sezon 2021 na rzecz wyższej konkurencyjności w roku 2022, to z przyjemnością bym go podpisał. Niestety, nikt nie ma takiej gwarancji” - powiedział kierowca Ferrari w podkaście Beyond the Grid.

„Naciskam na zespół, aby skoncentrował się na sezonie 2022. To chyba oczywiste – dla wszystkich jest to ogromna szansa, a nowe samochody pozostaną z nami przez wiele lat.”

W maju dyrektor sportowy Ferrari, Laurent Mekies oświadczył, że 95 procent zasobów fabryki w Maranello przeniesione zostało do pracy nad bolidem, budowanym według nowych regulacji technicznych. Leclerc uważa jednak, że jedynie całkowite zaangażowanie w przyszłoroczny projekt może przynieść wymierne korzyści.

„Obecnie wszystko jest w porządku, walczymy z McLarenem o trzecie miejsce, ale zdajemy sobie sprawę, że naszym celem powinna być rywalizacja o najwyższy stopień podium. To jednak może nastąpić dopiero w przyszłym roku, a nie teraz, dlatego chętnie zrezygnuję z trzeciego miejsca w tym sezonie na rzecz mistrzostwa w przyszłym.”

Image: © Getty Images / Red Bull Content Pool