Leclerc o F1-75: Uważam, że zespół wykona świetną robotę w zakresie rozwoju w tym roku

Charles Leclerc - Scuderia Ferrari / © Scuderia Ferrari

Charles Leclerc jest przekonany, że Ferrari utrzyma swoją wysoką pozycję i stawi czoła ekipie Red Bulla, choć wyścig rozwojowy w obecnym sezonie nie wystartował jeszcze na dobre.

Nowe rozdanie w Formule 1 i wprowadzenie nowych regulacji technicznych dało możliwość rozpoczęcia przygotowań do kampanii 2022 od białej kartki papieru, co bardzo dobrze wykorzystał zespół Ferrari, który opracował F1-75 udowadniając, że potrafi mierzyć się z największymi w tym sporcie i powrócić na pozycję lidera.

Potwierdzeniem tego są zwycięstwa Charlesa Leclerca w Grand Prix Bahrajnu oraz Australii, a także druga lokata na pętli Jeddah w Arabii Saudyjskiej. Utrzymanie się Ferrari na przodzie stawki zależeć będzie jednak od programu rozwojowego, który w tym sezonie ma ogromne znaczenie.

Monakijczyk spodziewa się, że pomiędzy włoską stajnią a Red Bullem dojdzie do zaciętej walki na tym polu, ponieważ oba składy zakładają rozwój swoich aut przed cały rok.

„Nadążyć za Red Bullem w zakresie rozwoju będzie trudno, ale nasz zespół, który stworzył obecny samochód, będzie pracował nad jego rozwojem, więc jestem pewny siebie” – powiedział Charles Leclerc, cytowany przez Motorsport.com.

„Nie ma powodu, abyśmy byli z tyłu, ponieważ wykonaliśmy świetną robotę lub ludzie z Maranello ją wykonali wyśmienicie, budując samochód na ten rok.”

„Nadchodzą pewne zmiany i jestem przekonany, że pójdzie to we właściwym kierunku. Więc tak, nie skupiałbym się zbytnio na innych. Uważam, że musimy skupić się na sobie.”

Stajnia z Maranello w ostatnim czasie doświadczyła wielu problemów, zwłaszcza w 2020 roku, jednak według Monakijczyka, wyciągnęła wnioski, które w obecnej kampanii bardzo dobrze wykorzystuje.

„Od dwóch lat naprawdę widzę zmiany w sposobie, w jaki analizowaliśmy każdy weekend; w sposobie, w jaki zidentyfikowaliśmy również nasze słabości i jak szybko zareagowaliśmy, aby spróbować poprawić się w miejscach, w których mieliśmy problemy” – przyznał obecny lider klasyfikacji generalnej.

„Jestem przekonany, że zespół może wykonać świetną robotę w zakresie rozwoju w tym roku.”

Image: © Scuderia Ferrari